مدیر فیلمخانه ملی ارمنستان:

شیفته عباس کیارستمی و اصغر فرهادی هستم

شیفته عباس کیارستمی و اصغر فرهادی هستم

به گزارش راستابلاگ، فیلم صامتی از سینمای ارمنستان در موزه سینما به همراه موسیقی زنده به نمایش درآمد و مدیر فیلمخانه ملی ارمنستان در این مراسم حضور داشت.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، ویگن گالستیان مدیر فیلمخانه ملی ارمنستان شامگاه ۲۱ بهمن ماه در موزه سینما اظهار داشت: به عنوان پژوهشگر سینما با سینمای ایران آشنایی تخصصی دارم. درباره ی سینمای ایران سالها تحقیق های بسیاری کردم و سینمای معاصر به ویژه سینمای پس از انقلاب ایران را دوست دارم.
وی با اعلان اینکه شیفته اصغر فرهادی و عباس کیارستمی است، اضافه کرد: به نظرم سینمای ایران نه فقط الگوی باارزش برای سینمای جهان و منطقه است بلکه برای سینمای ارمنستان هم بهترین الگوی فیلمسازی می تواند باشد.
مدیر فیلمخانه ملی ارمنستان همین طور بیان داشت: خوشبخانه به لطف جشنواره فیلم فجر فرصتی برقرار شد تا به ایران بیایم و نخستین بار است که به موزه سینما آمدم و بسیار حیرت زده شدم. بنای بسیار زیبایی دارد و محتوای تاریخش اش من را حیرت زده کرد. انتظار نداشتم موزه ای به این ابعاد را ببینم بنا بر این برایم بسیار جالب است و معتقدم سینمای ایران شایسته چنین موزه ای است.
وی افزود: حس خوبی نسبت به موزه سینما پیدا کردم ما در تلاش جهت راه اندازی موزه ای با کمک مرکز سینمایی ارمنستان هستیم و امیدوار هستم در سال های آتی چنین موزه ای را تاسیس نماییم. اساسا موزه سینمای ایران الگوی خوبی برای تاسیس موزه در ارمنستان خواهد بود.
ویگن گالستیان در آخر بیان کرد: از مسئولان و دست اندرکاران جشنواره فجر و وزارت فرهنگ و ارشاد تشکر می کنم چنین فرصتی را برای سینمای ارمنستان فراهم کردند ؛ بخصوص نمایش فیلم صامتی که از گنجینه سینمای ارمنستان در موزه سینمای ایران با اجرای موسیقی زنده انجام شد، امیدوار هستم همکاری گسترده ای در عرصه تولیدات و بخصوص صیانت از گنجینه سینمایی بوجود آید. اساسا موارد زیادی است که ما باید از سینمای ایران یاد بگیریم و بهره مند شویم.

منبع:

1401/11/22
14:08:10
5.0 / 5
494
تگهای خبر: تخصصی , جشنواره , سینما , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴