استاندار همدان:

آثار ارزشی دفاع مقدس باید به عنوان نمونه ای ماندگار برای دیگر کشورها ترجمه شود

آثار ارزشی دفاع مقدس باید به عنوان نمونه ای ماندگار برای دیگر کشورها ترجمه شود

به گزارش راستابلاگ، همدان استاندار همدان اظهار داشت: آثار گرانبها و ارزشی دفاع مقدس، باید به عنوان نمونه و اسوه ماندگار برای دیگر کشورها، به زبان های مختلف ترجمه شود.


علیرضا قاسمی فرزاد پنجشنبه ۲۶ آبان ماه در مراسم اختتامیه اولین همایش بین المللی مفاهیم ارزشی دفاع مقدس که با حضور ۳۵۰ فرهیخته از ۲۰ کشور جهان، وزیر علوم، رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در سالن همایش های دانشگاه‌ لایر درحال برگزاری است، اظهار داشت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، نهضت ترجمه نه از بیرون بلکه از درون باید اتفاق بیفتد.
وی با تأکید بر این که باید ارزش های خودرا به دنیا معرفی نماییم، اظهار داشت: آنچه که مایه مباهات کشور است، به عنوان میراث گرانبها از شهدا به ما ارث رسیده است.
وی با اعلان اینکه امروز دنیا باید بداند ملت ایران و تمدن ایران اسلامی با حقوق بشری که از آن سخن می گویند، متفاوت می باشد، اضافه کرد: کسانی که ضدبشری ترین و ضدانسانی ترین اقدامات را انجام می دهند امروز با کشور ما مبارزه می کنند.
قاسمی فرزاد اشاره کرد: اگر امروز دشمنان تلاش می کنند فضای درونی کشور را با ایجاد اغتشاشات بهم بریزند به سبب کینه ای است که با کشور دارند چونکه از این که کشور در راه رشد قرار گرفته، ناراحت هستند.
وی با اشاره به این که این دشمنان نمی خواهند نمونه و الگویی برای دیگر کشور ها ایجاد شود، اضافه کرد: درخشش هزاران ستاره در آسمان پر فروغ این کشور از تلالو خون پاک شهیدان مایه مباهات و افتخار کشور است.
استاندار همدان به تقدیم ۸۰۰۰ شهید به این شجره طیبه که در راس آنها شهید حاج حسین همدانی است، اشاره و مطرح کرد: بطور قطع هیچگاه بانگ سگ ها و زوزه گرگ ها نمی تواند از نور ستارگان درخشان ما بکاهد.
وی با تأکید بر این که مردم ما مسیر خودرا انتخاب کردند و هیچ گاه از این مسیر فاصله نمی گیرند، اشاره کرد: باید امروز با تمام توان ارزش های دفاع مقدس را به جهان معرفی نماییم.
در ادامه رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: شهدا الگوی کامل و مجسمی هستند که باید رفتار و منش آنها به رشته تحریر درآید.
دکتر مهدی مجذوبی افزود: امروز در نهضت ترجمه کسانی که هنرش را دارند، قسمتی از این الگوها را به رشته تحریر درآوردند.
وی با اعلان اینکه الگوهای بزرگی چون ائمه معصومین(ع) را هم می توانیم در نهضت ترجمه به دنیا معرفی نماییم، اشاره کرد: باید بتوانیم الگوهای خود در حوزه دینداری و اخلاق را به عنوان یک نمونه ناب فرهنگی به سایر جوامع معرفی نماییم.
مجذوبی ضمن تاکید بر توجه به سبک زندگی شهدا، اشاره کرد: در حوزه تبیین سبک زندگی خانواده شهدا خیلی کار نشده و لازم است توجه قرار گیرد.
منبع:

1401/08/26
12:19:50
5.0 / 5
868
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳