استاندار كرمانشاه:

جهاددانشگاهی می تواند در راه توسعه کرمانشاه نقش آفرینی بیشتری کند

جهاددانشگاهی می تواند در راه توسعه کرمانشاه نقش آفرینی بیشتری کند

به گزارش راستابلاگ کرمانشاه استاندار کرمانشاه اظهار داشت: جهاددانشگاهی با عنایت به ظرفیت ها و توانمندیهای بالایی که دارد، می تواند در راه توسعه استان نقش آفرینی بیشتری کند.


بهمن امیری مقدم، امروز(10 بهمن) در نشست با تعدادی از مدیران سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه، ضمن اشاره به گستردگی حیطه فعالیتهای این مجموعه، اظهار نمود: جهاددانشگاهی در حوزه های مختلف عملکرد خوبی داشته و از این پس هم باید در راه توسعه استان نقش آفرینی بیشتری داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه همه باید دست به دست هم بدهیم و به توسعه استان کمک نماییم، اظهار داشت: از جهاددانشگاهی انتظار است وارد حوزه های کاری جدیدی شود که دیگر دستگاه ها ورود نکرده اند.
وی ضمن اشاره به حمایت پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی از جوانان صاحب ایده، اظهار داشت: باید افراد صاحب ایده و خلاق را شناسایی و از آنها حمایت نماییم تا این ایده ها شکوفا شده و به محصول یا خدمت تبدیل گردد که جهاددانشگاهی در این راستا موفق عمل کرده است.
امیری مقدم اضافه کرد: پشتیبانی از جوانان صاحب ایده و میدان دادن به آنها مانع مهاجرت آنها از کشور خواهد شد، همینطور این امر می تواند باعث شود نخبگانی که از کشور مهاجرت کرده اند هم به کشور برگردند.
وی با پرارزش خواندن فعالیت جهاددانشگاهی در پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان، اظهار داشت: این حمایت باید تا رسیدن شرکت ها به مرحله تولید محصول و فروش آن تدوام داشته باشد.
استاندار کرمانشاه به موفقیت های کسب شده توسط برخی شرکتهای تحت حمایت پارک علم و فناوری استان اشاره نمود و اظهار داشت: این موفقیت ها باید به خوبی منعکس شود تا ضمن امیدآفرینی و ایجاد انگیزه بین جوانان، به معرفی ظرفیت های استان هم منجر شود.
وی ضمن اشاره به اهمیت توسعه فرهنگ کارآفرینی در جامعه، اظهار داشت: باید این کار را از دبیرستان شروع نماییم که افراد نگاه کارآفرینانه داشته باشند که در اینصورت در آینده به کارآفرینانی موفق تبدیل خواهند شد.
استاندار کرمانشاه به فعالیتهای جهاددانشگاهی در زمینه آموزش عالی هم اشاره نمود و با تکیه بر تربیت دانشجویان ماهر، اظهار داشت: دانشجویان باید دارای مهارت باشند، نه این که صرفاً دروس نظریه را فرا گرفته باشند. این مهارت سبب خواهد شد بعد از فراغت از تحصیل بهتر جذب بازار کار شوند.
نباید کرمانشاه را سیاه معرفی کنیم
وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به اینکه همه باید دست به دست هم بدهیم و ظرفیت های استان را به خوبی معرفی نماییم، اظهار نمود: معرفی درست استان در سطح ملی سبب جذب سرمایه گذاران به استان خواهد شد و از این طریق خواهیم توانست بر بسیاری مشکلات موجود و همچون بیکاری فائق آییم.
امیری مقدم اضافه کرد: کرمانشاه استانی تاریخی با قابلیت های فراوان در حوزه های مختلف همچون گردشگری، کشاورزی، تجارت، نیروی انسانی و... است. این استان در پیروزی انقلاب و در دوران جنگ تحمیلی نقش مهمی داشته و باید این موضوعات را برجسته سازی کرده و به درستی معرفی نماییم.
استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه نباید کرمانشاه را سیاه معرفی نماییم، اظهار داشت: این امر باعث فراری دادن سرمایه گذاران خواهد شد، بنابراین همه در هر جایگاهی و مسئولیتی باید از سیاه نشان دادن چهره استان پرهیز کنند.
امیری مقدم با انتقاد از بزرگنمایی برخی حوادث ناگوار در کرمانشاه، اضافه کرد: این گونه حوادث در همه جای کشور رخ می دهد، اما آنها خیلی این موضوعات را برجسته نمی کنند. متاسفانه در کرمانشاه شاهدیم به این حوادث خیلی پرداخته می شود که تأثیر بدی در روند توسعه استان خواهد داشت.
وی در ادامه با اشاره به اینکه رسانه ها می توانند ظرفیت ها و داشته های استان را به خوبی معرفی کنند، اظهار داشت: این امر مسیر توسعه استان را هموار می کند و از رسانه ها می خواهیم در این حوزه به میدان بیایند و یاریگر توسعه استان باشند.
امیری مقدم با بیان پشتیبانی از فعالیت رسانه های رسمی و مجوز دار، اضافه کرد: رسانه های رسمی در اولویت امر اطلاع رسانی در استان خواهند بود.
وی افزود: در کنار معرفی درست و شایسته استان، همه باید دست به دست هم بدهیم و با کار و تلاش شاخصهای توسعه استان را ارتقا دهیم، چونکه این استان به کار و تلاش بیشتر در همه عرصه ها نیاز دارد.


بهرام بادکو رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه هم در این جلسه با تشریح فعالیتهای این سازمان اظهار داشت: جهاددانشگاهی به لحاظ توسعه زیر بنایی در وضعیت مناسبی قرار دارد و با الگوسازی در حوزه های مختلف توانسته جزو ساختارهای توسعه یافته در میان جهادهای دانشگاهی سراسر کشور قرار گیرد.
وی در ادامه ضمن اشاره به نمونه هایی از این الگوسازی ها همچون پارک علم و فناوری استان کرمانشاه، مرکز درمان ناباروری، راه اندازی خط تولید کربن فعال با ظرفیت 200 تن و بهره برداری از این خط تا آخر سال، موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی و خبرگزاری دانشجویان ایران، اظهار داشت: در مقاطعی برحسب مأموریت های سپرده شده از جانب مدیریت استان موفقیت هایی کسب شده که میتوان به توزیع خدمات در چارچوب مراکز رشد شهرستانی بعنوان زیر مجموعه پارک علم و فناوری در حوزه فناوری به نخبگان و دانش آموختگان در سرتاسر استان اشاره نمود.
بادکو به تمرکز این سازمان برای کمک به اشتغال و توانمند سازی دانشجویان و دانش آموختگان بعنوان یکی از مسائل مهم استان که اولویت استاندار هم می باشد اشاره نمود و اضافه کرد: امید است با پشتیبانی از این فعالیت ها بخصوص مهارت آموزی بخشی از مشکلات استان در حوزه اشتغال مرتفع شود.
رییس سازمان جهاددانشگاهی استان در ادامه خاطرنشان کرد: این سازمان موفق شد سال جاری برج فناوری استان که نماد فناوری در غرب کشور است را به بهره برداری برساند و در فاز نخست برخی از شرکتهای دانش بنیان و فناور را در آن مستقر کند.


منبع:

1400/11/11
13:12:02
5.0 / 5
460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱