گیاهان دارویی موثر در درمان گلودرد و التهاب لوزه کودکان

گیاهان دارویی موثر در درمان گلودرد و التهاب لوزه کودکان

راستابلاگ: گلودرد اکثرا به سبب تورم و التهاب حلق اتفاق می افتد. التهاب حلق با یک سرماخوردگی و یا ترشح پشت بینی همراه می باشد و در لوزه های ملتهب، ورم های قرمز رنگی در انتهای گلو، ظاهر می شوند. در چنین مواردی گیاهان دارویی همچون شنبلیله و گل ختمی در فرم حلق شویه و دم نوش سفارش می شود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، گلودرد اکثرا به سبب تورم و التهاب حلق می باشد. التهاب حلق با یک سرماخوردگی و یا ترشح پشت بینی همراه می باشد و در لوزه های ملتهب، ورم های قرمز رنگی در انتهای گلو، ظاهر می شوند. التهاب گلو اکثرا در کودکان و افراد جوان، شایع می باشد و اغلب ازطریق یک عفونت باکتریایی ایجاد می شود.
دکتر نسیم زرین پنجه عضو هیات علمی این پژوهشکده با اشاره به اینکه این بیماری با احساس خارش در گلو، احساس کسالت و تب در عفونتهای باکتریایی هم راه است بیان کرد: ممکنست در التهاب لوزه در کودکان زیر 12 سال، شکم درد و یا استفراغ هم وجود داشته باشد.
این عضو هیات علمی اظهار نمود: در چنین مواردی گیاهان دارویی شنبلیله و گل ختمی در فرم حلق شویه و دم نوش سفارش می شود.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، وی بیان کرد: بره موم ماده ای است که توسط زنبورها تولید می شود که میزان آلودگی کندو هایشان را کم کند. این ماده درمان بسیار موثری برای التهاب لوزه و التهاب حلق می باشد. برای تسکین درد یک قرص مکیدنی پراپلیس را به کودک بدهید تا بمکد.
زرین پنجه اشاره کرد: می توانید بطور متناوب آب تازه لیمو شیرین و لیمو ترش را به آب داغ اضافه کنید و آنرا با یک قاشق چایخوری پر، عسل طبیعی مخلوط کنید و به کودک بیمار دهید.
وی عوامل گرفتگی صدا در این بیماری را محیط خشک، محیطی که در آن دود سیگار و یا آلودگی وجود داشته باشد، عنوان نمود و اظهار داشت: استنشاق عصاره بخار گیاهان شنبلیله و گل ختمی، تورم و التهاب حنچره را می کاهد و درد را ساکت می کند. عصاره های مناسب برای تسکین گلودرد و التهاب لوزه شامل زوفا، رزماری، لیمو می باشد
منبع:

1400/10/15
20:45:38
5.0 / 5
584
تگهای خبر: دانشگاه‌
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱