مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری خبر داد

حمایت 6 و هفت دهم میلیاردی بلاعوض از شرکتهابرای دریافت استانداردها

حمایت 6 و هفت دهم میلیاردی بلاعوض از شرکتهابرای دریافت استانداردها

به گزارش راستابلاگ مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از پرداخت ۶.۷ میلیارد تومانی حمایت بلاعوض به شرکت ها برای دریافت استانداردها و تاییدیه ها اطلاع داد و اعلام نمود: بر مبنای برآوردهای ما از جانب ۴۳ شرکت دانش بنیان صادراتی، به میزان ۱۳ تا ۳۰ میلیون دلار صادرات صورت گرفته است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا مرضیه شاوردی امروز در نخستین رویداد دستاوردهای توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان (تیوان) که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری برگزار شد، ضمن اشاره به محدودیت های بوجود آمده با شیوع ویروس کرونا، اضافه کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی در جهت توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان مبادرت به عرضه خدمات متنوع توانمندسازی مشتمل بر آموزش، مشاوره، حفاظت از دارایی های فکری، دریافت استانداردها و تاییدیه های تخصصی و صادراتی و توسعه بازار کرده است و طی دوره ۳ ساله از آذر ماه ۱۳۹۷ تا آذر ماه ۱۴۰۰ تعداد ۳۵۶۰ شرکت دانش بنیان از ۱۵ هزار و ۵۲۳ خدمت توانمندسازی با حمایت بلاعوض ۵۴ میلیارد تومانی صندوق بهره مند شدند.
وی تصریح کرد: در کنار این خدمات، تیم توانمندسازی صندوق در دو سال گذشته با تبدیل تهدید کرونا به فرصت توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان، برنامه های متنوعی را اجرایی کرده است.
شاوردی ضمن اشاره به نحوه عرضه خدمات به دانش بنیان ها تصریح کرد: فرایند توسعه و عرضه خدمات توانمندسازی این صندوق از ایده پردازی شروع می شود و با عرضه طرح اجرایی اولیه، تایید و تصویب، عرضه طرح عملیاتی نهایی، هماهنگی با سایر بازیگران، اجرای برنامه و بهبود ادامه می یابد.
وی با اشاره به اینکه عمده برنامه های این صندوق در تعامل با سایر بازیگران زیست بوم فناوری و اجرایی کشور است، اظهار نمود: وجود تیم کارشناسی در مدیریت توانمندسازی، برندسازی مناسب و شبکه همکاران قوی در داخل و خارج صندوق همچون عوامل موفقیت ما در عرضه خدمات توانمندسازی به شرکت ها بوده است.
شاوردی به بیان دستاوردها و نتایج برنامه های توانمندسازی صندوق پرداخت و خاطرنشان کرد: از آذر تا اسفند ماه سال ۹۷، ۸۸۸ میلیون تومان حمایت بلاعوض به شرکت ها پرداخت کردیم که این میزان در سال ۹۸ به ۱۰۷۳۵ میلیون تومان و در سال ۹۹ به ۱۷۷۴۵ میلیون تومان بالغ شد.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی با تکیه بر این که میزان حمایت توانمندسازی این صندوق از آغاز سال تا آذر سالجاری به ۲۴۸۶۵ میلیون تومان رسیده است، تصریح کرد: این حمایت به صورت بلاعوض در اختیار شرکتهای دانش بنیان متقاضی قرار گرفته است.
وی حضور ۱۷۰۰ شرکت دانش بنیان در هزار دوره آموزشی را از دستاوردهای این نهاد مالی در حوزه آموزش عنوان نمود و اظهار داشت: در این عرصه مبلغ ۳.۴ میلیارد تومان حمایت بلاعوض از شرکتهای دانش بنیان صورت گرفته است.
به قول وی ۹۰۰ شرکت دانش بنیان از کمپین های مشاوره حضوری و تلفنی و آنلاین این صندوق بهره مند شدند، ضمن آنکه مبلغ یک میلیارد تومان حمایت بلاعوض به شرکتهای دانش بنیان پرداخت شده است.
خدمات مالکیت فکری صندوق نوآوری
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی به دستاوردها و نتایج خدمات این صندوق در حوزه مالکیت فکری اشاره نمود و اظهار داشت: ۳۰۰ شرکت دانش بنیان از خدمات مالکیت فکری این صندوق بهره مند شده اند و دارایی فکری ۱۰۷ شرکت هم شناسایی شده است و تابحال ۱۸ اختراع در داخل و ۳۹ تفاهمنامه PCT و همینطور ۲ اختراع در خارج از کشور به ثبت رسیده است.
وی ثبت ۲ طرح صنعتی در داخل و یک طرح صنعتی در خارج از کشور را از دیگر دستاوردهای خدمات حمایتی این صندوق نام برد و اظهار نمود: علاوه بر آن ۴۵ نشان تجاری در داخل و ۹ نشان تجاری در خارج از کشور به ثبت رسیده است.
این مقام مسئول، از پرداخت ۶.۷ میلیارد تومانی حمایت بلاعوض به شرکت ها برای دریافت استانداردها و تاییدیه ها اطلاع داد و اظهار داشت: بر این اساس ۱۸۳ شرکت دانش بنیان موفق به دریافت استانداردهای مورد نیاز شدند. همینطور شرکتهای دانش بنیان موفق به دریافت ۱۸۸ استاندارد سیستمی و تخصصی و ۳۸ استاندارد صادراتی شدند. دریافت ۶۵ تاییدیه ملی از دیگر دستاورهای حمایتی ما در این عرصه به حساب می آید.
دانش بنیان ها در راه تبادل فناوری
شاوردی به دستاوردهای این صندوق در حوزه رویدادهای تبادل فناوری اشاره نمود و با اشاره به اینکه ۲۷ رویداد تبادل فناوری برگزار شده است، اظهار داشت: ۱۵۹۲ شرکت در این رویدادها شرکت کردند و طی این رویدادها هم ۲۰۳۲ نیاز فناورانه عرضه شد و ۴۸۶۳ میلیارد تومان تفاهمنامه به امضا رسید و از این میزان تفاهمنامه ۶۹۰ میلیارد تومان تبدیل به قرارداد شد.
به نقل از ایشان، نرخ تبدیل حمایت بلاعوض به قرارداد ۵۳۰ میلیارد تومان ارزیابی شده است.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه ۱۲۷۲ شرکت دانش بنیان از خدمات توسعه بازار این صندوق بهره مند شدند، اضافه کرد: برای این منظور ۳۸ میلیارد تومان حمایت بلاعوض به شرکت ها پرداخت گردید.
وی تصریح کرد: بر مبنای برآوردهای ما از جانب ۴۳ شرکت دانش بنیان صادراتی، به میزان ۱۳ تا ۳۰ میلیون دلار صادرات صورت گرفته است.
شاوردی، کشورهای هدف صادراتی ایران در ۱۴۰۰ را شامل کشورهای ارمنستان، افغانستان، بوسنی و هرزگوین، ترکیه، سوریه، عراق و کنیا نام برد.
منبع:

1400/09/21
14:09:50
5.0 / 5
925
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱