آغاز ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱

آغاز ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱

به گزارش راستابلاگ با بیان سازمان سنجش، متقاضیان آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱ از امروز به مدت هشت روز فرصت دارند نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، متقاضیان ثبت نام در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱ برای پذیرش در دوره های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه‌ زاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی می توانند با در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون، می توانند در آزمون مذکور ثبت نام و شرکت نمایند.
ثبت نام برای آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱ از امروز دوشنبه مورخ اول آذر ماه شروع شد و در روز دوشنبه مورخ هشتم این ماه ادامه دارد. ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی و از راه درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.
هر متقاضی برپایه ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون می تواند در یک کدرشته امتحانی ثبت نام و در آزمون مربوط شرکت نماید.
به متقاضیان سفارش می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس برپایه فرم پیش نویس با رفتن به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، اطلاعات لازم را برپایه بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. همینطور لازم است در درج اطلاعات ثبت نام دقت کنند.
بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، مطابق ضوابط با وی رفتار خواهد شد.
برپایه برنامه زمانی پیشبینی شده آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱ در روز جمعه مورخ ۶ اسفند برگزار می شود. متقاضیان لازم است از روز سوم تا روز پنجم اسفند ماه با رفتن به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.
محل آزمون متقاضیان بر مبنای استان و شهرستان انتخابی مندرج در بند ۴۰ تقاضانامه تعیین می شود. بنابراین مقتضی است متقاضیان با رفتن به جدول شماره ۲ دفترچه راهنمای ثبت نام و درج کد در ارتباط با استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.
سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرده است که متقاضیان بعد از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده ۶ رقمی و کدپیگیری ۱۶ رقمی یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند. در انتخاب کدرشته امتحانی و همینطور شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت کنند؛ بعد از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی در این خصوص، به درخواست های متقاضیان در خصوص اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.
با عنایت به مشکلات به وجود آمده در آزمون های قبلی، در مورد اشتباه در ارسال عکس متقاضیان، که این مورد اکثراً برای متقاضیانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می شود رخ داده است، تاکید می شود که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس متقاضی دیگری به جای عکس شما ارسال نشود. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از سوی متقاضی، فرد بعنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
هرگونه تغییری از راه نشریه پیک سنجش (هفته نامه خبری و اطلاع رسانی سازمان سنجش )، درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت ضرورت از راه رسانه های گروهی اعلام خواهد شد.
بر مبنای تاکید سازمان سنجش و باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور پیشگیری از شیوع کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواست ها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال می توانند به سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس https: //request.sanjesh.org رجوع و درخواست خویش را ثبت نمایند. به مواردی که از راه دیگری واصل شود به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.
منبع:

1400/09/01
23:01:32
5.0 / 5
89
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴