نگاهی به اخبار روزنامه های جهان

طرح اکونومیست از آب شدن زمین

طرح اکونومیست از آب شدن زمین

روزنامه های امروز درباره گرمای زمین و وعده های عملی نشده سران کشورها برای حل این مشکل نوشته اند.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، با اهمیت ترین خبرهای روز سه شنبه ـ ۴ آبان ماه ـ به روایت آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ به شرح زیر است:

کودتا در سودانکودتا در سودان، عنوان نخست خیلی از روزنامه های امروز جهان است. کودتاچیان، بعد از دستگیری نخست وزیر، اعلام وضعیت اضطراری در آن کشور کردند. لوفیگارو روزنامه فرانسوی نوشت: خیلی از معترضان، به کودتا، در خیابان های خارطوم گرد آمده اند. نخست وزیر، با کودتاگران، همراه نشده، به مکانی نامعلوم انتقال یافته است. بعد از سقوط عمر البشیر، تخم کودتا در سودان، کاشته شده بود. العربیه انگلیسی نوشت: کودتا از طرف ارتش سودان، از سر گرفته شده است. یک کودتای نظامی.
بازی پر خطرلوموند روزنامه فرانسوی نوشت: محاسبه پرخطر اردوغان؛ رییس جمهوری ترکیه، تهدید به اخراج ۱۰ سفیر کشورهای غرب را کرده است. همچون سفیران آمریکا، آلمان و فرانسه. آنها متهم اند که نامه ای را امضا و تقاضای بخشودگی عثمان کاوالا، سوداگر و از خیرین ترکیه را کرده اند. تحلیلگر لوموند می نویسد: اردوغان دست به بازی پرخطری زده است. این در حالیست که رابطه اردوغان، با اعضای ناتو و اتحادیه اروپا، سخت آشفته است. سوداگر یاد شده متهم به دست داشتن در توطئه براندازی اردوغان بود.

آب شدن زمیناکونومیست نوشت: طرحی است از استفانی شولش که سیاره زمین از گرما، عرق کرده، رنگ از سر و روی آن دارد «شره» می کند. مقاله همراه این طرح می گوید، همایش کاپ ۲۶ از با اهمیت ترین رخدادها در حوزه آب و هوا و تغییرات آنست. نوشته ای که هم از وعده های شکسته و عملی نشده می گوید و هم از کمبود انرژی و در نهایت ویروس کووید ۱۹؛ بنا بر نوشته، این ها، وبال گردن همایش شده و آنرا مختل می کند. همه خواهان وفای به عهد برای وعده های فراموش شده اند. این بیست و ششمین همایش جهانی و اقلیمی «کاپ» است. وعده هایی که در همایش پاریس در سال ۲۰۱۵ برای چنین سالی، همه کشورها دادند. آیا وعده های دیگری در راه خواهند بود؟
در حاشیه خبرهای امروز آمده است:
بافندگی و آرامشبافندگی برای مغز انسان، کمک رسان است. آن چنان که دوناتلا زور زوتو، در روزنامه ایتالیایی له رپوبلیکا می نویسد، این راپژوهشی تازه، در موسسه «بستا» در میلان نشان میدهد. بافندگی، اضطراب آدمی را کاهش داده و از طرف دیگر، مغز را به فعالیت وا می دارد. این پژوهش می گوید: بافندگی همچون مراقبه یا مدیتیشن در تمرین های روحی و روانی، آرام بخش است. پژوهش تازه نشان می دهد، عضلات، آسایش پیدا کرده و آدمی را از اضطراب رهایی می بخشد. تام دیلی، شناگر انگلیسی در المپیک توکیو ۲۰۲۰ می گوید: برای کاهش اضطراب قبل از تمرین ها دست به بافتن می زنم.1400/08/04
22:13:08
5.0 / 5
950
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱