محسن جوادی تشکر و خداحافظی کرد

محسن جوادی تشکر و خداحافظی کرد

به گزارش راستابلاگ معاون سابق امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارسال پیامی از فعالان حوزه نشر و همکاران خود تشکر و خداحافظی کرد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، متن پیام تشکر و خداحافظی محسن جوادی به شرح زیر است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
تقدیر و تبریک
خداوند منآن را شکر می گزارم که توفیق خدمت گزاری در عرصه فرهنگ مکتوب را به بنده عطا کرد. اینک در انتها خدمت خود در معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسم ادب به جا می آورم و از برادر گرامی و اندیشمند خود آقای دکتر سیدعباس صالحی وزیر محترم پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی که فرصت خدمت را برای من فراهم نمود تشکر می کنم. من از ایشان درس های زیادی در مورد کار درست و مفید و بی حاشیه در عرصه فرهنگ آموختم که امیدوارم بتوانم چون خود او آنها را در عمل پیاده کنم. حرمتی که وی به انسان از آن جهت که انسان است و هم احترامی که به اهالی کتاب می گذاشت برای من بسیار ستودنی و عبرت آموز بود. کار طاقت فرسا اما بی هیاهو در ایام سخت تحریم و کرونا و ایجاد فضای همدلی و صمیمیت در محیط کار و در بین اهالی فرهنگ و بهره گیری از خرد جمعی همگی نشانه روح پراحساس و دردمند و اندیشه راهگشای ایشان است.
ما به لطف خداوند توفیقاتی در انجام وظایف مقرر داشتیم اما کم نبود مواردی از ناکامی در انجام کار و یا ناتوانی در انجام درست آن که مرا شرمنده اهل فرهنگ کرد. بدون اینکه بخواهم کوتاهی خویش را نادیده بگیرم و همه این موارد را به حساب اوضاع و احوال نامساعد روزگار در سالهای گذشته بگذارم اما انصاف این است که خیلی از برنامه ها و حتی تصمیم هایی که برای بهبود اوضاع کتاب گرفته شد با وزش بادها و بلکه طوفان های مهیب تحریم و کرونا که باعث کمبود اعتبارات و تعطیلی یا دشواری کسب و کار شد بی نتیجه ماند.
هر جا توفیقی داشتیم محصول کمک و دلسوزی همکاران عزیز من در معاونت امور فرهنگی و سه موسسه وابسته به این معاونت بود که البته در سال پایانی خدمت بنده در چارچوب یک موسسه واحد به اسم خانه کتاب و ادبیات ایران ساماندهی شد.
من از یکایک این عزیزان تشکر می کنم و برای همه آنها آرزوی توفیق بیشتر و سلامت و سعادت دارم. خیلی از این کارمندان شریف و عزیز در قیاس با همگنان خود در وزارت خانه یا سازمان های دولتی دیگر حقوق و مزایای کم تری دریافت می کنند اما نظر به علقه ای که به فرهنگ این سرزمین دارند کار بیشتری می کنند. امیدوارم خداوند اجر این کارهایی را که کمتر دیده می شود از خزانه غیب خود بدهد.
تشکر دیگر من از همکاران اداری در معاونت ها و سازمان های تابعه این وزارت خانه است که از راهنمایی و کمک به بنده هیچ دریغ نکردند.
کار اصلی در حوزه نشر و کتاب توسط بخش خصوصی صورت می گیرد و اینکه چراغ نشر در بدترین دوره تاریخ معاصر ایران هنوز فروزان است حاصل زحمت این بزرگواران است که به صورت فردی یا جمعی و در چارچوب اتحادیه، تعاونی تشکل و انجمن صنفی مشغول فعالیت اند. خیلی از این مردم فرهنگ دوست که در حوزه چاپ، نشر و فروش کتاب مشغول فعالیت اند کار دل می کنند و از بهره مادی و سودی که می شد با همین سرمایه و تلاش در حوزه های دیگر به دست آورد، صرف نظر می کنند. من در این جا از همه آنها که به بنده لطف داشتند و کمک کردند تشکر می کنم.
و هم سپاس گزار دوستان بزرگواری هستم که در حوزه علمیه و دانشگاه‌ ا نوشتن تقدیرنامه ای از سر لطف و نه استحقاق بنده، بر من منت نهادند. نام این بزرگواران برای من همیشه با احترام بوده و خواهد بود.
در کنار این تشکرها البته لازم است از همه این عزیزان بخصوص آقای دکتر صالحی که گاه و بیگاه اسباب زحمت و دردسر برای شان بودم و هم همکاران خودم در معاونت فرهنگی و خانه کتاب و ادبیات از بابت قصور و تقصیرهایی که داشته ام و از رنجش و آزردگی خاطری که برای آنها فراهم کردم طلب حلالیت و بخشش کنم. از خداوند مهربان می خواهم بسیار بیشتر از بخششی که اینان در حق من می کنند برای شان بخشندگی داشته باشد.
در انتها ضمن آرزوی توفیق برای وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی آقای دکتر محمدمهدی اسماعیلی به معاون محترم جدید امور فرهنگی جناب آقای یاسر احمدوند تبریک می گویم و برای وی که مسئولیت امور فرهنگی کشور را در سالهای پیش روی بر عهده دارند آرزوی موفقیت دارم.»
منبع:

1400/06/28
20:40:25
5.0 / 5
782
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳