رضا توكلی:

جامعه ایرانی عجین با فرهنگ كرامت و آداب رضوی است

جامعه ایرانی عجین با فرهنگ كرامت و آداب رضوی است

امام رضا(ع) در زندگی همه ایرانیان جایگاه ویژه و مهمی دارد و اساسا جامعه ایرانی عجین با فرهنگ کرامت و آداب رضوی است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا«رضا توکلی» چهره نام آشنای ژانرهای سینمای دینی و دفاع مقدس است. حضور وی در سریال های مذهبی چون «مردان آنجلس» و «مریم مقدس» مطمئنا در ذهن دوست داران این ژانر تلویزیونی هنوز باقی است.
توکلی در گفت وگویی با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، با اشاره به ضرورت اشاعه فرهنگ رضوی میان اقشار مختلف جامعه اظهار نمود: دهه کرامت نام بسیار مناسبی برای ایام ولادت امام رضا(ع) است؛ حفظ کرامت انسانی یکی از خاصیت هایی امام رضایی و آداب رضوی است و این همان چیزی است که ائمه ما خصوصاً امام رضا(ع) به آن توجه زیادی داشته اند.
وی افزود: ائمه اطهار(ع) پاسدار کرامت انسان ها بودند، بدین سبب بطور خاص در این ایام باید پاسدار ارزش های اهل بیتی بوده و حفظ حرمت نماییم. در این میان هنر نقش مهمی در گسترش و توسعه این آموزه ها ایفا می کند.
این بازیگر اضافه کرد: عرصه هنر جولان گاه همه اتفاقات زیبا است، خصوصاً تولید آثاری که با رویکرد مذهبی همراه باشند که طبیعتا تاثیر مضاعفی دارند. خدا نکند که جامعه ما از فرهنگ کرامت و آداب رضوی خالی شود چونکه فرهنگ ایران و ایرانی در همه جای دنیا با نام امام رضا(ع) عجین بوده و مضجع شریف آن حضرت چون نگینی در کشور درخشیده و محل حضور همه عاشقان دوده (ع) است.
او در آخر اظهار داشت: امام رضا(ع) نهایت مهربانی و عشق است و اگر بازیگری در یک اثر با محور موضوعی آن حضرت حضور داشته باشد بی گمان عنایت و توجهی از طرف امام هشتم است.1400/03/25
23:08:39
5.0 / 5
1016
تگهای خبر: زندگی , سینما , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳