پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان فراخوان داد

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان فراخوان داد

به گزارش راستابلاگ فراخوان پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، با اضافه شدن بخش آهنگسازی، در بخش های موسیقی نواحی ایران، موسیقی دستگاهی و موسیقی کلاسیک منتشر گردید.


به گزارش راستابلاگ به نقل از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، جشنواره پانزدهم ملی موسیقی جوان به دبیری هومان اسعدی و مشارکت گسترده‌ی استادان موسیقی کشور به صورت مجازی و در چهار بخش «موسیقی دستگاهی ایران»، «موسیقی کلاسیک»، «موسیقی نواحی ایران» و «آهنگسازی» برگزار می گردد.

در بخش «موسیقی دستگاهی ایران» خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، تنبک، دف، سنتور، سه تار، عود، قانون، کمانچه، نی؛ در بخش «موسیقی کلاسیک» نوازندگان سازهای اُبوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، کلارینت، کنترباس، گیتار، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن؛ و در بخش «موسیقی نواحی ایران» خوانندگان و نوازندگان سازهای زهی، بادی و کوبه ای از مناطق مختلف کشور به رقابت خواهند پرداخت.

سال جاری، بخش آهنگسازی با امکان استفاده از سازهای دستگاهی، نواحی و کلاسیک در چارچوب های دوئت، تریو و کوارتت به پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان اضافه شده است؛ به صورتی که متقاضیان با در نظر گرفتن سقف سنی ۲۹ سال می توانند در این بخش شرکت نمایند.

جشنواره پانزدهم موسیقی جوان در چارچوب سه گروه سنی «الف»، ۱۵ تا ۱۸ سال، (متولدین سالهای ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۵)، گروه سنی«ب»، ۱۹ تا ۲۳ سال، (متولدین سالهای ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱) و گروه سنی «ج»، ۲۴ تا ۲۹ سال، (متولدین سالهای ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶) برگزار می گردد.

متقاضیانی که سن آنها از ۱۵ سال کمتر است نیز، در صورت آمادگی و تمایل، می توانند آثار خویش را جهت بررسی در گروه سنی «الف»، با اجرای موارد مندرج ذیل گروه سنی «الف» در فراخوان ارسال نمایند.

شرکت کنندگان می بایست رپرتوارِ مشخص شده را به صورت ویدئویی ضبط و از اول تیرماه تا پانزدهم مرداد ۱۴۰۰، همراه با فُرم ثبت نام و مدارکِ مندرج در فراخوان، از راه سامانه بامک به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

بعد از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی توسط هیئت های داوری، اسامی منتخبین از جانب دبیرخانه جشنواره اعلام می شود.

با عنایت به شیوع بیماری کرونا، پانزدهمین دوره جشنواره ملی موسیقی جوان همانند سال قبل به صورت مجازی برگزار می گردد.

هرگونه تغییر احتمالی در روند برگزاری جشنواره از جانب روابط عمومی، سایت رسمی جشنواره به نشانی nfym.ir و صفحه رسمی اینستاگرام جشنواره nfym.iran اعلام خواهد شد.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پاییز سال جاری به دبیری هومان اسعدی و مشارکت گسترده استادان موسیقی ایران با حمایت دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن موسیقی ایران و با همکاری بنیاد رودکی برگزار می گردد.
برای دریافت فراخوان اینجا کلیک کنید.
1400/03/01
22:05:47
5.0 / 5
1084
تگهای خبر: جشنواره , دستگاه , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴