بازدید اعضای كمیسیون آموزش از پارك علم و فناوری پردیس

بازدید اعضای كمیسیون آموزش از پارك علم و فناوری پردیس

رئیس کمیسیون کمیسیون آموزش و تحقیقات از بازدید اعضای این کمیسیون از بخش های مختلف پارک علم و فناوری پردیس آگاهی داد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا علیرضا منادی سفیدان در توضیح بازدید اعضای کمیسیون اظهار داشت: پارک علم و فناوری پردیس تابلوی بسیار زیبایی از توسعه علم و فناوری در جمهوری اسلامی ایران است. مسیر ۴۰۰ ساله ای را که آمریکایی ها و اروپایی ها در حوزه علم و فناوری طی کرده اند ما توانستیم ۴۰ ساله پشت سر بگذاریم.
بگفته وی پارک علم و فناوری پردیس ضمن بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های نخبگان کشور سبب شده که دانشمندان به نام بین المللی نیز بر این کارهای بهادار صحه بگذارند. اساسا مجلس در زمینه کارهای فناورانه قاطعانه حمایت می کند.
منادی تدوین طرح جهش تولید دانش بنیان را یکی از گام های عملی و مهم مجلس برای توسعه شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانست و اظهار داشت: معافیت های در نظر گرفته شده در این قانون برای شرکت های دانش بنیان سبب رشد و توسعه کارهای این شرکتها در آینده خواهد شد. در بودجه ۱۴۰۰ نیز کمیسیون آموزش یکی از مدافعان جدی کارهای فناورانه بود بطوریکه با تلاش نمایندگان این کمیسیون در کمیسیون تلفیق اعتبارات در نظر گرفته شده برای صندوق نوآوری و شکوفایی حدود یک هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه داشت که امیدواریم این رقم تخصیص ۱۰۰ درصدی داشته باشد.
به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، در این بازدید اعضای کمیسیون آموزش بعد از حضور بر مزار شهدای گم نام پارک علم و فناوری پردیس در نشستی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و مهدی صفاری نیا رئیس این پارک حضور بهم رساندند. در این جلسه گزارش عملکردی از کارهای پارک علم و فناوری پردیس به نمایندگان عضو کمیسیون آموزش ارائه شد و برنامه های آتی پارک علم و فناوری پردیس برای توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها تشریح کردند.
در ادامه اعضای کمیسیون آموزش از نمایشگاه محصولات فناورانه پارک بعنوان نمایشگاه دائمی محصولات فناورانه بازدید نمودند. همین طور از شرکت های پژوهش گستر فعال در حوزه مکانیک و تجهیزات خاص صنعتی، الکترونیک برتر فعال در حوزه تجهیزات پزشکی و آریا طب فیروز فعال در حوزه تجهیزات پزشکی و تنها تولیدکننده دستگاه دیالیز در خاورمیانه بازدید شد.1399/11/13
23:29:34
0.0 / 5
1028
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳