برگزاری وبینارهایی برای اساتید و دبیران آموزش و پرورش ۴ استان از جانب پژوهشگاه علوم جوی

برگزاری وبینارهایی برای اساتید و دبیران آموزش و پرورش ۴ استان از جانب پژوهشگاه علوم جوی

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از برگزاری ۸ وبینار آموزشی به منظور ارتقای آگاهی و دانش علاقه مندان در زمینه علوم دریایی اطلاع داد و اظهار داشت: از این تعداد ۴ کارگاه ویژه دبیران آموزش و پرورش استان های گیلان، مازندران، گلستان و بندرعباس خواهد بود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دکتر بهروز ابطحی در وبینار راهکارهای پایداری خلیج گرگان در شرایط کاهش تراز آب، تغییر اقلیم و فعالیتهای انسانی که بامداد امروز برگزار شد، ضمن اشاره به آغاز هفته پژوهش وفناوری از امروز شنبه ۲۲ آذرماه، اضافه کرد: در این هفته کلیه پژوهشگاه ها، دانشگاه‌ ا، پارک های علم و فناوری و مراکز علمی برنامه هایی را برای بزرگداشت این هفته برگزار می کنند.
وی یکی از اجزای جدا نشدنی علم و فناوری را ترویج علم دانست و تصریح کرد: ترویج علم به معنای به اشتراک گذاری یافته های علمی به جامعه بخصوص جامعه علمی است تا از این طریق جامعه به رشد و شکوفایی برسد.
ابطحی اظهار نمود: در این راستا پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی هم در این هفته برگزاری ۸ وبینار در موضوعات مختلف را برنامه ریزی نموده است و در این وبینارها بیشتر از ۱۵۰۰ نفر ثبت نام کرده اند.
رییس پژوهشگاه اقیانوس شناسی مبحث وبینار امروز را یافته های جدید در حوزه خلیج گرگان دانست و ابراز امیدواری کرد که در این وبینارها یافته های محققان که عرضه می شود، در تولید فناوری های مورد نیاز در این عرصه کاربردی شود.
ابطحی ابراز امیدواری کرد که برگزاری این کارگاه ها که توسط اساتید برجسته و متخصص در حوزه های مرتبط برگزار می شود، بتواند در ارتقای دانش در زمینه علوم دریایی، اقیانوسی و مباحث مرتبط و همینطور آشنا کردن مخاطبان با آخرین دستاوردهای پژوهشی، مثمر ثمر واقع شود.
به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی به منظور ارتقای آگاهی و دانش علاقه مندان در زمینه علوم دریایی ۸ کارگاه آموزشی را از ۲۲ آذر به مدت ۵ روز به صورت وبینار برگزار می نماید. از این تعداد ۴ کارگاه صرفاً برای دبیران آموزش و پرورش استان های گیلان، مازندران، گلستان و بندرعباس با استفاده از سامانه «اسکای روم» خواهد بود.
عناوین کارگاه ها، به این شرح است:
راهکارهای پایداری خلیج گرگان در شرایط کاهش تراز آب، تغییر اقلیم و فعالیتهای انسانی که امروز شنبه ۲۲ آذرماه در حال برگزاری است.
میراث فرهنگی دریایی در دریای خزر روز یکشنبه ۲۳ آذرماه
پردازش داده های تنوع زیستی دریایی به کمک پلت فرم obis روز دوشنبه ۲۴ آذرماه
سنجش از دور آبهای دریایی و ساحلی: پارامترهای کیفی و فیزیکی آب ۲۶ آذرماه
کارگاه های "دریاشناسی خزر" و "دانش افزایی پایه اقیانوسی" ویژه دبیران آموزش و پرورش استان های گیلان، مازندران، گلستان و بندرعباس از امروز ۲۲ تا ۲۶ آذرماه در ساعات ۱۴ تا ۱۸ روزهای مذکور برگزار می شود.1399/09/22
12:29:59
5.0 / 5
9541
تگهای خبر: دانشگاه‌ , فرهنگ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴