حضور پررنگ سینمای ایران در جشنواره تالین ۲۰۲۰

حضور پررنگ سینمای ایران در جشنواره تالین ۲۰۲۰

راستابلاگ: بیست و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم ˮشب های سیاه تالینˮ با نمایش شش فیلم بلند و پنج اثر كوتاه از سینماگران ایرانی همراه خواهد بود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، در این رویداد رده الف جهانی که از تاریخ ۱۳ تا ۲۹ نوامبر (۲۳ آبان تا ۹ آذر) و به سبب بحران جهانی کرونا به صورت تلفیقی از نمایش های آنلاین و حضوری در کشور استونی برگزار خواهد شد؛ فیلم «تومان» ساخته مرتضی فرشباف نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی اصلی فیلم های بلند خواهد بود و «دشمنان» به کارگردانی علی درخشنده نیز در بخش رقابتی فیلم های اول به روی پرده خواهد رفت.
فیلم سینمایی «خورشید» ساخته مجید مجیدی و «دشت خاموش» ساخته احمد بهرامی که هر دو نخستین نمایش جهانی خودرا در هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز تجربه کردند نیز به همراه دو فیلم «درخت گردو» ساخته محمد حسین مهدویان و «یلدا» از مسعود بخشی در بخش موج های جاری این جشنواره سینمایی انتخاب شده اند.
در بخش فیلم های کوتاه نیز «نفر سوم» ساخته پویا امین پوری، «خرچنگ» ساخته شیوا صادق اسدی، «خورده شده» ساخته محسن رضاپور، «زرد خالدار» ساخته باران سرمدرد و «زائران» ساخته علی عسگری و فرنوش صمدی و محصول ترکیه به معرض نمایش گذاشته خواهند شد.
جشنواره شب های سیاه تالین سال قبل نیز میزبان 9 فیلم کوتاه و بلند ایرانی بود و در نهایت «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران این رویداد سینمایی شد.
منبع:

1399/08/01
21:31:08
5.0 / 5
1747
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳