گوگل مپس بالاخره به ویز رسید

گوگل مپس بالاخره به ویز رسید

به گزارش راستابلاگ بنابر گزارش ها به تازگی ˮنقشه گوگلˮ یا ˮگوگل مپسˮ (Google Maps) قابلیت های جدیدی پیدا كرده است كه تمامی آنها پیشتر در برنامه ای معروف به ˮوِیزˮ (Waze) بوده است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از سی نت، گوگل بعد از روی كار آمدن برنامه ویز به صورت مداوم در حال كوشش برای ارتقای برنامه گوگل مپس بوده است و در آخرین نسخه این برنامه هم خصوصیت هایی افزوده شده كه همگی پیش تر در برنامه ویز بوده است.
در آخرین تغییراتی كه توسعه دهندگان این برنامه اعمال كرده بودند پیشبینی شلوغی احتمالی اتوبوس و مترو برای كاربران بود كه در آن افراد میتوانستند از راه "گوگل مپس" شلوغ بودن احتمالی اتوبوس یا قطار مترویی كه كاربر قصد سوار شدن در آنرا دارد، پیشبینی كنند.
اما حالا بنابر گزارش ها كاربران دارنده گوشیهای آیفون و برنامه گوگل مپس می توانند مكان پلیس را با استفاده از رادار به دیگر كاربران این برنامه گزارش دهند.
میلیون ها كاربر آیفون روزانه به جای استفاده از برنامه "اپل مپس" از برنامه گوگل مپس استفاده می نمایند. روز گذشته شركت گوگل اعلام نمود در آخرین به روزرسانی این برنامه كاربران دارنده گوشیهای دارای سیستم عامل آی. او. اس می توانند حوادث جاده ای مانند تصادفات اتومبیل ها، دوربین های كنترل سرعت و سایر موارد را به دیگر كاربران این برنامه كه دارای گوشیهای آیفون هستند، گزارش دهند.
كاربران دارنده گوشیهای اندروید از اوایل سال جاری این امكان برایشان فراهم گردید تا بتوانند وجود "دوربین محدودیت سرعت"(speed limits) و "دوربین های ثبت تخلف"(traffic camera notifications) را با دیگر كاربران به اشتراك گذارند اما این نخستین باری است كه كاربران دارنده گوشیهای آیفون هم می توانند به جمع آوری اطلاعات برای كاهش ترافیك در گوگل مپس كمك كنند و این در شرایطی است كه برنامه ویز كه برای خود گوگل هم هست، سالها است كه این خصوصیت ها را دارد. البته كاربران دارنده ی گوشیهای آیفون برای دسترسی به قابلیت های این برنامه می بایست این برنامه را به روز رسانی كنند و نسخه جدید آن(نسخه ۵.۲۹ ) را دریافت نمایند.
منبع:

1398/08/05
21:54:14
5.0 / 5
5119
تگهای خبر: سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵