حجت الاسلام حسینی قمی:

پناه بردن نسل جوان به داروهای آرام بخش به علت ضعف باورهاست

پناه بردن نسل جوان به داروهای آرام بخش به علت ضعف باورهاست

به گزارش راستابلاگ سخنران حرم بانوی كرامت عنوان كرد: پناه بردن نسل جوان به داروهای آرام بخش به خاطر ضعف باورها و عدم رضایت به رضای الهی در مصائب و سختی ها است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدحسین حسینی قمی شامگاه گذشته در شبستان امام خمینی(ره) طی سخنانی اظهار نمود: حمد و ثنای الهی به نعمات بیشتر و جدید وصل شده است كه نشان دهنده این است در صورت شكر به درگاه الهی، افزایش نعمات به وجود خواهدآمد.
وی ادامه داد: نصب العین قرار دادن حمد و ثنای الهی در نعمات و در مصائب امری ضروری می باشد، چون كه مصائب آزمون الهی هست و دنیا دار مبتلا شدن و امتحانات بوده و همیشه بر وفق مراد نیست.
سخنران حرم بانوی كرامت تصریح كرد: آزمون های الهی برای انسان ها مختلف است و عده ای با فقر، بداخلاقی نزدیكان، شوهر بد اخلاق، همسر بد اخلاق، عروس و داماد بد اخلاق، پدر زن و مادر زن بداخلاق، بیماری، نقصان در جسم و… آزموده خواهند شد.
استاد حوزه علمیه تصریح كرد: پناه بردن نسل جوان به داروهای آرام بخش به خاطر ضعف باورها و عدم رضایت به رضای الهی در مصائب و سختی ها است؛ هیچكس در این دنیا به اندازه انبیاء و اولیاء الهی و اهل بیت(ع) سختی نكشیده اند در صورتی كه در تمامی شرایط همواره صبر پیشه كرده و حمد و ثنای الهی را به جا آورده اند.
وی ادامه داد: حضرت علی ضد السلام خلاصه زندگی خودشان را در سه بخش معرفی كرده و می فرمانید بخش اول از ۱۰ تا ۲۳ سالگی است كه تمامی آزار و اذیت مشركان مكه در حق رسول خدا، شامل حال حضرت هم شده است و بخش دوم از ۲۳ سالگی تا ۳۳ سالگی در مدینه كه قریب به هشتاد جنگ به همراه نبی گرامی اسلام بودند و جهاد داشته اند و بخش اعظم سختی ها از ۳۳ سالگی و پس از رحلت رسول خداست كه غصب ولایت، شهادت همسرشان، خانه نشینی، جنگ جمل، صفین و نهروان را در پیش روی خود داشته اند.
سخنران حرم بانوی كرامت تصریح كرد: حضرات معصومین اول مظلومان عالم بوده‎ اند و باید سختی های زندگی آنان به خوبی بررسی و مایه الگو گیری نسل جوان شود.
وی ادامه داد: محال است انسان به تمام آرزوهایش برسد و باید آرزوها با واقعیت ها منطبق باشد تا انسان گرفتار خطا نشود.1398/07/18
14:26:47
5.0 / 5
4854
تگهای خبر: زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳