سیدافقهی در حاشیه نشست هم اندیشی با نخبگان غیرایرانی مطرح كرد

لزوم ایجاد ارتباط با نخبگان کشورهای همسایه

لزوم ایجاد ارتباط با نخبگان کشورهای همسایه

به گزارش راستابلاگ، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان بر لزوم ایجاد ارتباط با نخبگان کشورهای همسایه و استفاده از ظرفیت ایشان تاکید نمود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، سیدسلمان سیدافقهی در حاشیه جلسه هم اندیشی با نخبگان غیرایرانی که با مبحث «بررسی مشکلات و راهکارهای هم افزایی میان نخبگان» به همت مرکز همکاریهای تمدنی بنیاد ملی نخبگان برگزار شد، ضمن اشاره به تصویب آیین نامه پشتیبانی از نخبگان غیرایرانی در هیات وزیران بر لزوم ایجاد بستر مناسب برای افزایش ارتباط با نخبگان و استعدادهای برتر غیرایرانی و بخصوص بهره مندی از ظرفیت نخبگان کشورهای همسایه تصریح کرد.
وی تصریح کرد: با عنایت به تصویب آیین نامه پشتیبانی از نخبگان غیرایرانی و دیده شدن راهکارهای مناسب برای رفع موانع پیش روی ایشان، امیدواریم زمینه لازم برای شکل گیری شبکه نخبگان غیرایرانی و توسعه ارتباطات بین المللی برپایه سیاست های کلان کشور، بیشتر از پیش فراهم گردد.
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، در این جلسه که با حضور تعدادی از نخبگان غیرایرانی همچون نخبگان کشورهای افغانستان، عراق و پاکستان برگزار شد، حاضران به بیان دیدگاه ها، انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند. مسائلی چون اقامت، ایجاد سازمان و نهادی متولی امور نخبگان بین الملل، معیشت نخبگان و لزوم فراهم شدن بستر عرضه برخی خدمات رفاهی، افزایش همکاریهای علمی و پژوهشی، توجه بیشتر به امور دانشجویان غیرایرانی و... همچون مهم ترین مسائل مطرح شده در این جلسه بود.
منبع:

1402/11/22
15:14:25
5.0 / 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵