۱۶ نابغه نقاشی جهان را بشناسید

۱۶ نابغه نقاشی جهان را بشناسید

راستابلاگ: زمانی که به بهترین های تاریخ فکر می نماییم، دقیقا چه معیاری «بهترین ها» را تعیین می کند؟ چه چیزی برای یک فرد، اسم و رسم به ارمغان می آورد؟ نبوغ و نوآوری؟ سخت کوشی و پشتکار؟ در تاریخ هنر تعداد زیادی از نقاش های شگفت آور وجود دارد، اما تعدادی از نقاش ها همیشه سرآمد سایرین بوده و میراثی ماندگار از خود بجای گذاشته اند که بعد از دوران حیاتشان نیز مردم را به تحسین وا داشته است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، بگذارید این مطلب را با طرح این سوال ساده شروع نماییم که بزرگترین نقاشان تاریخ چه کسانی هستند؟ این نقاشان نه فقط مهارت بالایی در خلق تابلو نقاشی دارند، بلکه فعالیت این هنرمندان تاثیرات شگرفی در فرهنگ غرب ایجاد کرده است. خیلی از این هنرمندان، آوانگارد محسوب می شوند؛ چونکه از مرزها عبور کرده و به نوآوری های شگفـت آوری دست پیدا کرده اند. خیلی از این هنرمندان در دوران حیات نیز به عنوان نابغه شناخته می شدند و به موفقیت رسیده بودند، این درحالی است که سایر آنها بعد از مرگ به شهرت رسیدند.
به جهت اینکه هنرمندی به جمع بزرگ ترین نقاش های جهان ملحق شود، باید از مجموعه ای از مهارت ها، تفکر خلاقانه و عزم برخوردار باشد. با وجود چنین خاصیت هایی آثار هنری برجسته و برآمده از نبوغ خلق خواهد شد که گاهی تا صدها سال همچنان مخاطبان را مجذوب می کنند.
در ادامه گزارش ایسنا، با تعدادی از بزرگ ترین نقاش های تاریخ آشنا می شوید. با آنکه شاید لیست پیش رو شامل تعدادی از هنرمندان محبوب شما نباشد، اما نقاش هایی که در ادامه معرفی خواهند شد، بی گمان تاثیرات انکارنشدنی را در هنر و فرهنگ به وجود آورده اند.

«لئوناردو داوینچی»(۱۵۱۹-۱۴۵۲)


«داوینچی» علاوه بر این که مواد اولیه متفاوتی را برای خلق آثار هنری امتحان کرده بود، روش های مبتکرانه را برای خلق ترکیب های خیره کننده به کار می گرفت. در حقیقت، ترکیب مثلثی «داوینچی» که امضای او شمرده می شود، امروزه همچنان مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان یکی از دوست داشتنی ترین طرح بندی های بصری نقاشی شناخته می شود.
با آنکه «داوینچی» بیشتر برای خلق نقاشی هایی همچون «مونالیزا» و «شام آخر» به عنوان یک اسطوره در تاریخ هنر شناخته می شود، اما کارنامه هنری او تقریباً کوچک بود: فقط ۱۷ مورد اثر منسوب به او امروزه بجای مانده است.
درباره این هنرمند بیشتر بخوانید:
چرا همه می خواهند با «مونالیزا» عکس بگیرند؟
نقاشی های ناتمام «داوینچی» کدام اند؟
پیشنهاد بهترین محل ها برای تماشای آثار داوینچی: لوور پاریس، گالری ملی لندن و کلیسای سانتا ماریا دله گرتزیه میلان.

«میکل آنژ» (۱۵۶۴- ۱۴۷۵)


درحالی که «میکل آنژ» خودرا به عنوان یک مجسمه ساز در نظر می گرفت، راه یابی او به این لیست نشان از نبوغ واقعی او دارد. تعداد اندکی از نقاشی های «میکل آنژ» تا به امروز بجای مانده است، اما همین نقاشی ها به عنوان تعدادی از بالاترین نقاشی های جهان شناخته می شوند. توانایی وی در تسلط سریع خلق فرسکو و نقاشی کردن آن در ارتفاعات بالاتر در سقف کلیسای سیستین و «داوری نهایی» که همچنان منبع الهام نقاشان امروزی است، قابل مشاهده می باشد.
پیشنهاد بهترین محل ها برای تماشای آثار میکل آنژ: موزه های واتیکان و گالری اوفیتزی.

«رافائل» (۱۵۲۰-۱۴۸۲)


«رافائل سانتسیو» که بیشتر با نام «رافائل» شناخته می شود، امروزه در زمره نقاشان چیره دست قرار می گیرد. با آنکه «رافائل» در سن ۳۷ سالگی درگذشت، اما این معمار و نقاش ایتالیایی کارنامه پرباری را از خود بجای گذاشت. او بیشتر برای خلق تابلوهای نقاشی با موضوع مریم مقدس شناخته می شود، اما از دیگر آثار مشهور «رافائل» به «مکتب آتن» می توان اشاره نمود.
درباره ی این هنرمند بیشتر بخوانید:
«رافائل»، شاهزاده رنسانس نقاش ها
پیشنهاد بهترین محل ها برای تماشای آثار رافائل: موزه های واتیکان و گالری اوفیتزی.

«آرتمیزیا جنتیلسکی»(۱۶۵۶ - ۱۵۹۳)


«آرتمیزیا» یکی از اولین هنرمندان زنی بود که به موفقیت بزرگی دست یافت. او حتی در سن ۱۵ سالگی آثار هنری حرفه ای خلق می کرد. این نقاش در طول قرن هفدهم نقاشی هایی پویا خلق کرد که با بهره گیری از سبک سایه روشن و رنگ های غلیظ شکل می گرفتند. با آنکه هنر «آرتمیزیا» زیر سایه «کاراواجو»، هنرمند همتا و باروک او قرار می گرفت، مهارت «آرتمیزیا» و نقش وی در پیشگامی هنرمندان زن در طول زمان مورد توجه قرار گرفت. تابلو نقاشی «قتل هولوفرنس توسط جودیت» یکی از مشهورترین آثار او است.
پیشنهاد بهترین محل ها برای تماشای آثار «آرتمیزیا جنتیلسکی»: گالری های اوفیتزی، کاخ پیتی و موزه کاپودیمونته.

«رامبرانت»(۱۶۶۹-۱۶۰۶)


«رامبرانت فان راین» به اندازه ای شهرت دارد که ما حتی امروزه این نقاش چیره دست هلندی را با نام کوچک صدا می زنیم. او که تابلوهای نقاشی با موضوعات مختلفی همچون منظره و صحنه های تاریخی و اسطوره ای را خلق می کرد، در بخش اعظمی از قرن هفدهم میلادی چهره برجسته هنر هلند بود. او علاوه بر این که تعدادی از مهم ترین پرتره های گروهی عصر طلایی هلند را خلق کرده است، حدود ۸۰ خودنگاره در قالب تابلو نقاشی و طراحی از خود بجای گذاشت.
بهره گیری استادانه «رامبرانت» از نور، او را به یکی از محبوب ترین نقاشان در میان هنردوستان امروزی تبدیل نموده است. تابلوهای نقاشی «گشت شبانه» و «کلاس تشریح دکتر نیکولاس تولپ» از مشهورترین آثار هنری او به شمار می روند.
درباره این هنرمند بیشتر بخوانید:
سلفی های «رامبرانت»!
«گشت شبانه»ای که اصلا شب اتفاق نیفتاد!
پیشنهاد بهترین محل ها برای تماشای آثار رامبرانت: موزه ملی آمستردام، موزه هنر متروپولیتن و گالری ملی لندن.

«ویلیام ترنر»(۱۸۵۱-۱۷۷۵)


«ترنر» که یک نقاش رمانتیک بریتانیایی بود، به عنوان یکی از پیشگامان هنر مدرن شناخته می شود. او که هنر را با نقاشی های سنتی نئوکلاسیک آغاز نموده بود، سبک رئالیسم را پیش گرفت که در آن زمان شناخته نشده بود. او با هزاران نقاشی رنگ روغن و آبرنگ نحوه به کارگیری رنگ، نور و ضربات قلمو را تجربه نمود. این نقاش همین طور تابلوهای نقاشی رنگ روغن را در فضای آزاد خلق می کرد، روشی که بعدها امپرسیونیست ها را نیز تحت تاثیر قرار داد. همچون مشهورترین آثار هنری او به «باران، بخار و سرعت»(۱۸۴۴) می توان اشاره نمود.
پیشنهاد بهترین محل ها برای تماشای آثار «ترنر»: تیت بریتانیا، مرکز هنر بریتانیایی ییل و موزه فیتزویلیام.

«پل سزان» (۱۹۰۶-۱۸۳۹)


«سزان» به عنوان یک نقاش پست امپرسیونیست برجسته، به لطف استفاده از رنگ های سرزنده و به کارگیری مبتکرانه ضربات قلم مو میراث ماندگاری از خود بجای گذاشت. همچون مشهورترین آثار هنری او به مجموعه نقاشی های «ورق بازان» می توان اشاره نمود.
پیشنهاد بهترین محل ها برای تماشای آثار هنری «سزان»: موزه اورسی، موزه هنر مدرن و موزه هرمیتاژ.

«کلود مونه »(۱۹۲۶-۱۸۴۰)


«کلود مونه» که سه پایه نقاشی را به خارج از کارگاه و فضای باز برد و سوژه های مختلف را در نور و زمان متفاوت نقاشی کرد، شاید محبوب ترین نقاش امپرسیونیست باشد. در صورتیکه تعدادی از آثار هنری او، مانند مجموعه «نیلوفرهای آبی»، در سطح جهانی شناخته شده تر هستند، او آثار هنری بسیار دیگری را نیز را در طول دوران خلاقیت خود خلق کرده است. همچون این نقاشی ها به مجموعه «کومه ها» می توان اشاره نمود.
درباره این هنرمند بیشتر بخوانید:
نقاش بزرگی که نابینایی را تجربه کرد
امپرسیونیست؛ فحشی که از آن استقبال شد!
او ۲۵۰ بار نیلوفرهای مرداب را کشید!
آثار دیده نشده از خالق امپرسیونیسم / «مونه» کاریکاتور هم می کشید
پیشنهاد بهترین محل ها برای تماشای آثار «کلود مونه»: موزه اورسی و موزه هنرهای زیبای بوستون.

«مری کسات»(۱۹۳۶-۱۸۴۴)


«مری کسات» به عنوان یکی از اعضای گروه امپرسیونیست ها نقش مهمی را در شکل گیری این جنبش ایفا کرد. این هنرمند آمریکایی که با ضربات قلمو روان و رنگ های سرزنده از مرزها عبور کرد، بیشتر برای خلق تابلوهای نقاشی با موضوع مادرانگی و کودکان شناخته می شود. نقاشی های صمیمانه ای که تعدادی از معمولی ترین لحظات مادرانگی را به تصویر می کشند در زمان حیات او انقلابی محسوب می شدند. او با این تابلو نقاشی مسیر فعالیت هنری را برای سایر هنرمندان زن هموار کرد. تابلو نقاشی «دختر بچه ای در مبل آبی» و «حمام کردن کودک» از مشهورترین آثار این هنرمند به شمار می روند.
درباره این هنرمند بیشتر بخوانید:
داستان زنی موفق که چندان مشهور نیست
پیشنهاد بهترین محل ها برای تماشای آثار «مری کسات»: موسسه هنر شیکاگو، گالری ملی هنر واشنگتن و موزه بروکلین.

«وینسنت ون گوگ»(۱۸۹۰-۱۸۵۳)


با آنکه «ون گوگ» امروزه به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نقاشان هنر غرب شناخته می شود اما این نقاش در دوران حیات به موفقیت چندانی دست نیافت. با این وجود، نقاشی های خیره کننده او از اوایل قرن بیستم مورد توجه و تحسین قرار گرفتند. این نقاش پست امپرسیونیست که از ضربات قلم مو خاص و رنگ های چشم گیر برای خلق تابلوهای نقاشی استفاده می کرد، با خلق این تابلوهای نقاشی مسیر را برای هنر مدرن هموار کرد.
تابلوهای نقاشی «ون گوگ» خصوصاً «شب پرستاره» به اندازه ای محبوب است که امروزه موضوع نمایشگاه های هنری ویژه ای است که با بهره گیری از نورپردازی برگزار می گردند. مجموعه تابلوهای نقاشی «آفتاب گردان ها» نیز از دیگر آثار قابل توجه او به شمار می روند
درباره این هنرمند بیشتر بخوانید:
آفتاب گردان هایی که مشهور و ابَرقیمت شدند
چرا «ون گوگ» مدام خودش را نقاشی می کرد؟
تماشاگر آخرین نقاشی های «ون گوگ» باشید
شب های پرستاره «ون گوگ» از پنجره آسایشگاه روانی
پیشنهاد بیشترین محل ها برای تماشای آثار «ون گوگ»: موزه ون گوگ، موزه هنر مدرن(MoMA) و موزه اورسی.

«گوستاو کلیمت» (۱۹۱۸-۱۸۶۲)


«کلیمت » که یکی از شخصیت های اصلی جنبش هنری «جدایی وین» بود، هزاران طراحی و کارنامه پرباری از خود بجای گذاشت. این هنرمند اتریشی بیشتر برای خلق مجموعه ای از نقاشی هایی درخشان و با بهره گیری از ورقه طلا شناخته می شود. از مشهورترین آثار هنری این نقاش به تابلو نقاشی «بوسه» می توان اشاره نمود.
درباره این هنرمند بیشتر بخوانید:
اشتیاق به کشیدن درختان با ضربات قلمو
پیشنهاد مکان هایی برای تماشای آثار «گوستاو کلیمت»: بلودر و گالری نئو.

«پابلو پیکاسو»(۱۹۷۳-۱۸۸۱)


«پیکاسو» با وجود ۸۰ سال فعالیت هنری در سبک های مختلف و خلق بیش از ۲۰، ۰۰۰ اثر هنری، بی گمان یکی از مشهورترین اسامی هنر غرب است. نقش وی در شکل گیری «کوبیسم» به اندازه ای کافی است که نام او را در کتاب های تاریخ ماندگار کند، اما «پیکاسو» کارنامه پربارتری از خود بجای گذاشت. وی در هنر کلاسیک به تسلط رسید و سپس با تغییر آن به سبکی جدید، تازه و مدرن رسید. «گرنیکا» از مشهورترین آثار هنری او شمرده می شود.
درباره این هنرمند بیشتری بخوانید:
پیکاسو چگونه «پیکاسو» شد؟
تحول «پیکاسو» را در این نقاشی ها مشاهده کنید
پیشنهاد مکان هایی برای تماشای آثار «پابلو پیکاسو»: موزه پیکاسو، موزه ملی مرکز هنر رینا سوفیا و موزه هنر مدرن(MoMA).

«جورجیا اوکیف»(۱۹۸۶-۱۸۸۷)


«اوکیف» به عنوان یک هنرمند پیشگام آمریکایی موفق شد نوع مشخصی از نقاشی را با بهره گیری از خلاقیت بصری در ذهنش به وجود آورد. با آنکه تابلوهای نقاشی با موضوع گل مدت ها از موضوعات پرتکرار حوزه نقاشی بودند، اما هیچکس قبل از «اوکیف» گل ها را این چنین نقاشی نمی کرد. او ضمن این که یکی از اولین هنرمندان آمریکای خالق طراحی های انتزاعی بود، خلق نماهای زوم شده و بسیار نزدیک از گل ها توسط به آثار ماندگار تاریخ هنر تبدیل شدند. از مشهورترین آثار هنری او به «تاتوره» می توان اشاره نمود.
پیشنهاد بهترین محل ها برای تماشای آثار «جورجیا اوکیف»: موسسه هنر شیکاگو، گالری ملی هنر واشنگتن دی سی و موزه جورجیا اوکیف.

«تامارا د لمپیکا»(۱۸۹۰- ۱۸۹۸)


«تامارا دلمپیکا» به عنوان یک نقاش لهستان سوپراستار اوایل قرن بیستم بود. او که در پاریس تحت تاثیر هنر آوانگارد قرار گرفته بود، از امپرسیونیسم، سبک هنری محبوب آن زمان فاصله گرفت و مسیر جدیدی را پیش گرفت. کیفیت نقش ها و رنگ های غنی و سرزنده نقاشی های «د لمپیکا» او را به یکی از پیشگامان «هنر دکو» تبدیل کرد. نقاشی های وی امروزه همچنان منبع الهام طراحان و نمادی از این عصر طلایی محسوب می شوند. از مشهورترین آثار هنری این نقاش به «تامارا در بوگاتی سبز»(۱۹۲۸) می توان اشاره نمود.
پیشنهاد بهترین محل ها برای تماشای آثار «تامارا دلمپیکا»: موزه هنر متروپولیتن، موزه ملی هنر زنان و موزه هنرهای زیبای نانت.

«فریدا کالو»(۱۹۵۴ - ۱۹۰۷)


مجموعه خودنگاره های «فریدا کالو» و نزدیکی او به میراث فرهنگی اش، این هنرمند مکزیکی را به یکی از بزرگترین نقاشان قرن بیستم تبدیل نموده است. «کالو» امروزه به عنوان یکی از چهره های برجسته فرهنگ عامه شناخته می شود اما نباید از مهارت های بالای او به عنوان یک نقاش و ابتکارهای او برای معرفی فرهنگ مکزیک به طیف وسیعی از مخاطبان غافل شد. «دو فریدا»(۱۹۳۲)، «خودنگاره با گردنبند خار و مرغ مگس»(۱۹۴۰) از مشهورترین آثار هنری این نقاش به شمار می روند.
پیشنهاد بهترین محل ها برای تماشای آثار «فریدا کالو»: موزه هنر مدرن (MoMA).

«جکسون پولاک»(۱۹۵۶-۱۹۱۲)


«جکسون پولاک»، نقاش آمریکایی را بیشتر به سبب سبک نوآورانه در نقاشی کردن می شناسند. «پولاک» با سبک «نقاشی قطره ای» آثار هنری انتزاعی خلق کرد که در صحنه هنر انقلابی به وجود آورد. «پولاک» از نیروی تمام بدنش برای قرار دادن رنگ بر روی بوم نقاشی استفاده می کرد و قواعد سنتی درباره ی نحوه نقاشی کردن را تغییر داد. نقاشی «شماره ۵»(۱۹۴۸) و «ریتم پاییز: شماره ۳۰»(۱۹۵۰) از مشهورترین آثار هنری این نقاش به شمار می روند.
درباره این هنرمند بیشتر بخوانید:
با یکی از گرانترین نقاشان تاریخ آشنا شوید
پیشنهاد بهترین محل ها برای تماشای آثار «جکسون پولاک»: موزه گوگنهایم نیویورک و تیت مدرن.1402/02/17
00:03:31
5.0 / 5
393
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , كیفیت , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲