اسماعیلی و نوری در جمع خبرنگاران حاضر شدند

پاسخ ۲ وزیر به ماجرای مسمومیت های دانش آموزان و برگزاری کنسرت ها

پاسخ ۲ وزیر به ماجرای مسمومیت های دانش آموزان و برگزاری کنسرت ها

راستابلاگ: بعد از امضای تفاهمنامه همکاری بین وزرای «فرهنگ و ارشاد اسلامی» و «آموزش و پرورش»، یوسف نوری و محمدمهدی اسماعیلی در جمع خبرنگاران حاضر شدند و به پرسش هایی درباره ی ماجرای مسمومیت های سریالی دانش آموزان و برگزاری کنسرت ها در ماه رمضان پاسخ دادند.


به گزارش خبرنگار ایسنا، آیین امضای تفاهمنامه همکاری بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش وپرورش با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و یوسف نوری وزیر آموزش وپرورش عصر شنبه ـ ۱۳ اسفند ماه ـ انجام شد و دو وزیر حاضر در این مراسم، در پایان، به پرسش های خبرنگاران پاسخ گفتند.
یکی از سوالاتی که از نوری پرسیده شد، به بحث ماجرای مسمومیت های سریالی دانش آموزان در مدارس برمی گشت که او توضیح داد: من دغدغه اولیا را درک می کنم. به هر حال این فرزندان حاصل عمر آنها هستند و ما هم واقعا از این اتفاقات ناراحت هستیم. رسانه های بیرونی خیلی به این مساله شتاب دادند و آنرا برجسته کردند. امروز بیشتر وقت خودرا حتی در حضور سران سه قوه به این مساله پرداختیم و الان با محوریت وزارت کشور موضوع به جد پیگیری می شود تا معلم های عزیز، دانش آموزان و خصوصاً اولیا از این نگرانی دربیایند.
او همین طور درباره ی حل مشکلات نحوه استخدام معلم ها در هنرستان ها بیان کرد: فعلا در این عرصه فراخوان های استخدام را در زمینه آموزش ابتدایی و دانش آموزان استثنایی داریم و در مراحل بعدی برمبنای نیازهایی که داریم فراخوان صادر می نماییم که متقاضیان می توانند در آزمون های تخصصی شرکت نمایند.
همین طور این مسئله عنوان شد که پیش تر طرحی عنوان شده بود که بر طبق اساس آن قهرمانان ورزشی به عنوان معلم ورزشی استخدام می شوند، حالا آیا در بخش هنری هم می توان نمونه این موارد را داشت؟ که وزیر آموزش وپرورش پاسخ داد: طرحی برای دانش آموزان سرآمد برتر تصویب گردید که بدون تشکیلات کنکور می توانند به دانشگاه‌ رهنگیان ورود پیدا کنند. همین طور درحال انجام دادن کارهای قهرمانان ملی هستیم که فعلا به سبب استقبالشان، آنها در اولویت قرار گرفته اند. ان شاءالله بتوانیم از هنرمندان نیز همین استفاده را داشته باشیم.
برنامه های وزارت ارشاد برای ماه رمضان
همین طور اسماعیلی درباره ی طرح «هر دانش آموز یک هنر» اظهار داشت: می خواهیم که همه دانش آموزانِ ما در کنار آموزش های رسمی و متداولی که دارند حداقل آراسته باشند به یک هنر؛ چون هنر نزد ایرانیان است و بس. ان شاءالله این ایده را عملیاتی می نماییم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوال ایسنا درباره ی برنامه هایشان برای ماه رمضان به ویژه کنسرت ها اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان که امسال در نوروز است، با اهمیت ترین فعالیت ما در زمینه نمایشگاه جامع قرآن است که امسال تقریباً ۵۰ درصد هم گسترش پیدا کرده است. در آنجا انواع کارهای هنری را هم پیش بینی کرده ایم که ان شاءالله در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت. تلاش می نماییم که در بیشتر استانها همزمان با تهران، نمایشگاه استانی قرآن هم اجرا شود. کنسرت ها هم طبق معمول تا ۱۷ رمضان اجرا می شوند.
منبع:

1401/12/14
11:36:04
5.0 / 5
672
تگهای خبر: تخصصی , دانشگاه‌ , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴