نوری در پیامی به اجلاس آموزشی G۷۷ + چین در كوبا؛

محتوای آموزش در مدارس باید پیوست اخلاقی داشته باشد

محتوای آموزش در مدارس باید پیوست اخلاقی داشته باشد

راستابلاگ: به گزارش راستابلاگ، وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: محتوا و فرآیند و فناوری آموزش، شایسته است در جهت فطری انسانی خدایی، معادی و دارای پیوست اخلاقی باشد تا مدارس رسالت خویش را برای نسل آینده بشر به نیکی انجام داده باشد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، در متن پیام یوسف نوری به اجلاس آموزشی G۷۷ + چین در کوبا که به صورت تصویری صورت گرفت، آمده است: هنوز در جهان برخی دولت ها هستند که با رویکرد آپارتایدی می خواهند یکپارچه سازی و همسان سازی جهانی بنمایند تا همه سرمایه انسانی کشورهای جنوب در جهت ارزش ها و اهداف کشورهای شمال درآیند.
با آموزش متناسب با نیاز و فرهنگ بومی و اعتماد به نفس ملی و همکاریهای کشورهای مستقل میتوان نظم نوین جهانی را دنبال نمود همانند همکاری ایران و کوبا در تولید واکسن مشترک سوبرانا برای کووید ۱۹.
ایران سال ها است که سند تحول راهبردی آموزش و پرورش خویش را بعنوان سند بالادستی تدوین و عملیاتی نموده و حاضر است این سند و تجربه پرارزش را در اختیار شما بگذارد که از برخی نتایج آن کسب ۲۰ مدال طلای المپیادهای علمی جهانی در سالجاری، قبولی ۵۵ ظرفیت دانشگاه‌ ا توسط دختران و اشغال ۳۰ هیئت علمی دانشگاه ها توسط بانوان می باشد.
در پسا کرونا، سکوی مجازی ایرانی شاد برای تحصیل مجازی ۱۵ میلیون دانش آموز فراهم گردید و تربیت رسانه ای را برای حضور مفید محصلان در فضای مجازی آموزش می دهیم.
نقش معلمی توسط مادران در روزهای کرونا ستودنی بود. لازم است تاکید کنم واتیکان هم تعریفی از خانواده اظهار داشت که با خانوار و تعریف غیراخلاقی از خانواده در بعضی مفاد سند ۲۰۳۰ مغایر است، چونکه خانواده سالم فقط متشکل از ازدواج یک زن و یک مرد تحت قواعد شرعی می باشد که نسل پاک را به دنبال دارد.
و تجربه گروههای داوطلب مردمی، دانشجویی و معلمی در ایران برای آموزش کودکان بازمانده از تحصیل در روزهای کرونا نمایشی از همدلی انسانی بود.
در آخر تاکید دارم که محتوا و فرآیند و فناوری آموزش، شایسته است در جهت فطری انسانی خدایی، معادی و دارای پیوست اخلاقی باشد تا مدارس رسالت خویش را برای نسل آینده بشر به نیکی انجام داده باشد که ایران نظریه ها و گفتمان مناسبی در این حوزه برای به اشتراک گذاشتن دارد.


منبع:

1401/11/14
16:46:05
5.0 / 5
534
تگهای خبر: دانشگاه‌ , فرهنگ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴