امام جمعه شهرستان نور:

موضوعات دینی توسط معلمان برای دانش آموزان تبیین شود

موضوعات دینی توسط معلمان برای دانش آموزان تبیین شود

به گزارش راستابلاگ، مازندران امام جمعه شهرستان نور، اظهار داشت: معلمان مکلفند تا برنامه های دینی شامل نماز، حجاب و عفاف را در مدرسه برای رشد تربیتی دانش آموزان بیشتر از گذشته تبیین کنند و این امر مهم را در دستور کار خود قرار دهند.حجت الاسلام قنبرعلی احمدی امروز در آئین برگزاری جشن تکلیف بیشتر از ۴۰۰ دانش آموز نوری، اظهار نمود: دانش آموزانی که به سن تکلیف رسیده اند خواندن نماز و گرفتن روزه بر آنها واجب می شود و همینطور باید حجاب خویش را در مقابل نامحرم حفظ کنند.

وی ضمن اشاره به این که خانواده ها باید کمک کنند تا فرزندان روز به روز بهتر و بیشتر با دین آشنا گردند، اضافه کرد: پدر و بخصوص مادرها باید از این پس در منزل بیشتر مراقب باشند و کارهایی را که از واجبات به حساب می آید را به فرزندان خود گوشزد کنند.

امام جمعه شهرستان نور، اظهار داشت: معلمان مکلفند تا برنامه های دینی شامل نماز، حجاب و عفاف را در مدرسه برای رشد تربیتی دانش آموزان بیشتر از گذشته در دستور کار خود قرار دهند.

رئیس اداره آموزش و پرورش نور نیز، اظهار نمود: مطابق برنامه ریزی های به عمل آمده توانستیم جشن تکلیف شهرستانی را برای بیشتر از ۴۰۰ دانش آموز دختر پایه سوم با برنامه های متنوعی با حضور کارشناسان مذهبی در فضایی صمیمانه و پرنشاط در مصلای الغدیر نور برگزار نماییم.

حسن ولی پور افزئود: بخشی از آموزش مبانی دینی و مسائل شرعی توسط همکاران فرهنگی و قسمتی دیگر با اجرای برنامه های متنوع به مناسب های مختلف در چارچوب طرح های مختلف شهید بهنام محمدی و طرح امین در مدارس صورت می گیرد.

رئیس آموزش و پرورش نور، ضمن اشاره به نقش مهم و اثرگذار مدرسه در تربیت دینی دانش آموزان، تصریح کرد: اما خانواده ها هم باید ارتباط قوی تر و پررنگ تری را با مدارس داشته باشند چون که تربیت یک جریان است که یک سمت به خانواده و سمت دیگر به مدرسه متصل می شود. اگر این دو باهم کمک کنند اثرات مثبتی را شاهد خواهیم بود.

ولی پورافزود: جشن تکلیف مهم ترین اتفاق در زندگی دانش آموزان است و بعنوان خاطره ای خوش برای همیشه در ذهن فرزندان ما ماندگار خواهد بود.

به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا در این آئین معنوی دانش آموزان با قرائت سوگندنامه با خدای خود پیمان بستند تا به واجبات دینی و دوری از محرمات به فرامین خداوند عمل کرده و همیشه قدردان نعمت های الهی باشند. همینطور به شکرانه این که دانش آموزان به سن تکلیف رسیدند دو رکعت نماز شکر به امامت حجت الاسلام احمدی امام جمعه شهرستان نور در مصلای الغدیر به جا آوردند.

منبع:

1401/10/28
15:06:12
5.0 / 5
179
تگهای خبر: زندگی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵