هفته مهر سینمای ایران با تاخیر

هفته مهر سینمای ایران با تاخیر

راستابلاگ: برگزاری هفته مهر سینمای ایران که قرار بود از 6 تا 12 مهرماه امسال برگزار شود، به زمانی دیگر موکول شده است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، بیستم شهریورماه و در آستانه روز ملی سینما، سازمان سینمایی اعلام نمود که«هفته مهر سینمای ایران» به مناسبت روز ملی سینما و با هدف تحقق استمرار شادابی و پویایی در محیط روانی سینمای کشور و توجه خاص به مقوله عدالت فرهنگی و هنری در دولت سیزدهم در امتداد تکریم سینماگران پیشکسوت، فعالان سینمای ایران در رشته های مختلف و هنرمندان ایثارگر طراحی و پیش بینی شده است.
دبیری این برنامه به عهده قادر آشنا - معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی- گذاشته شد و او روز ۲۲ شهریور در نشستی خبری به همراه محمدرضا فرجی به تشریح برنامه های این هفته پرداخت.
او توضیح داد: برای تجلیل از مجموعه هنرمندان سینما، خانه سینما هرسال جشنی برگزار می کرد که فقط در زمینه صنف بود، ولی هفته مهر سینمای ایران، مطالبه هنرمندان استانی بوده و وسیع تر است.
براین اساس، برنامه های این هفته از ششم تا دوازدهم مهر ماه در استانها و روز ۱۶ مهر در تهران تدارک دیده شده بود که فعلا به تعویق افتاده است.
دراین باره محمدرضا فرجی - مدیرکل دفتر توسعه فناوری سینمایی و سمعی بصری سازمان سینمایی - به ایسنا اظهار داشت: باتوجه به برخی اتفاق های این روزها، پیشنهاد ستاد برگزاری این بوده که این برنامه با تاخیر شروع شود و زمان و تاریخ برگزاری آنرا به خود استانها سپرده ایم تا بر طبق مقتضیاتی که دارند زمان را به ما اعلام کنند.
او درباره ی برنامه تهران هم اظهار داشت: برای تهران هم هنوز زمان دقیق معین نیست ولی اساسا تاریخی برای آن تعیین خواهد شد. البته باید منتظر باشیم تا شرایط مناسب در جامعه برای برگزاری آن برقرار شود.
طبق اعلام قبلی سازمان سینمایی، قرار بود در هفته مهر سینمای ایران با همکاری و هم فکری نهادها و شخصیت های هنری، فعال ترین و بهترین سینماگران استانی شناسایی و بعد از ارزیابی در مراسمی در مراکز یا شهرستان های منتخب از برگزیدگان استانی در رشته های مختلف همچون کارگردانی، بازیگری، فیلمنامه نویسی، تدوین، گریم، صداگذاری، جلوه های ویژه بصری، فیلمبرداری، انیمیشن، سینمادار، آموزشگاه سینمایی، پژوهشگران سینما، تهیه کننده فیلم سینمایی قدردانی به عمل آید.
منبع:

1401/07/10
11:30:00
5.0 / 5
211
تگهای خبر: سازمان , سینما , فرهنگ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲