سرپرست معاونت آموزش جمعیت هلال احمر؛

زائران اربعین از پیاده روی در ساعات گرم هوا خودداری کنند

زائران اربعین از پیاده روی در ساعات گرم هوا خودداری کنند

به گزارش راستابلاگ، سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر نکاتی را بمنظور حفظ سلامت زائران اربعین حسینی تشریح نمود و اظهار داشت: زائران از پیاده روی در ساعات گرم روز اجتناب کنند.


به گزارش راستابلاگ به نقل از مهر، پیمان صابریان با بیان این مساله که حمله قلبی می تواند به سبب عوامل مختلف باشد، اظهار داشت: درد قفسه سینه یا سنگینی قفسه سینه، تنگی نفس و تعریق سرد، تهوع و استفراغ، اضطراب و ترس، تغییرات فشار خون، علامت لووین و درد انتشاری که به کتف و دست چپ و حتی فک و گاهی هم به دست راست می کشد، از مواردی است که زوار در صورت مشاهده آن حتما باید به نیروهای امدادی مراجعه کنند. سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر اشاره کرد: زائران اربعین حسینی ابتدائا در صورت بروز هر یک از نشانه های فوق الذکر با شماره امدادی ۱۲۲ در عراق و ۱۱۲ در مرزهای کشور تماس حاصل کنند. وی اشاره کرد: استراحت مطلق (بی حرکت کردن مصدوم)، در صورت راحت بودن مصدوم قرار دادن وی در حالت نیمه نشسته و خلوت کردن اطراف بیمار و احیای قلبی و ریوی در صورت مشاهده عدم تنفس در مصدوم از مواردی است که باید به آن توجه داشت.

صابریان به زائران اربعین حسینی سفارش کرد: زائران عزیز از پیاده روی در ساعات گرم روز، خوردن آب سرد هنگام و بعد از و پیاده روی خودداری و هر نیم ساعت ۱۰ دقیقه درجای خنک و راحت استراحت کنند و از عینک آفتابی و کلاه و چتر نیز برای در امان ماندن در مقابل گرما بهره گیرند.


منبع:

1401/06/19
23:50:19
5.0 / 5
243
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴