سرپرست دانشگاه پیام نور در نشست سالانه مسئولان كانون های بسیج اساتید:

اساتید بسیجی هم چهره علمی باشند و هم مرجع معنوی

اساتید بسیجی هم چهره علمی باشند و هم مرجع معنوی

سرپرست دانشگاه پیام نور اساتید و فرهیختگان بسیجی را بهترین الگو و موتور محرکه جامعه دانست و ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص این که اساتید فرماندهان جنگ نرم هستند، اضافه کرد: در مقطعی که دشمن می خواهد به فکر، اندیشه و فرهنگ این کشور حمله کند، نقش اساتید و تفکر بسیجی می تواند در خنثی سازی این توطئه ها بسیار موثر باشد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم تقی زاده در نشست سالانه مسؤلان کانون های بسیج اساتید دانشگاه‌ یام نور که امروز در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، توانمندسازی و دانش افزایی اساتید را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: اساتید بسیجی باید با برگزاری کارگاه های آموزشی بسترهای افزایش آگاهی و بصیرت دیگر اساتید دانشگاه را فراهم آورند.
وی با عنوان این که اساتید نقش بسیار مهمی در تبیین جهت و تعیین سرنوشت دانشجویان دارند، عنوان کرد: دانشجویان همواره اساتید را پدر معنوی خود می دانند و نقش الگوسازی اساتید در میان دانشجویان خیلی کم نظیر است چون که اغلب دانشجویان اساتید را پدر معنوی خود دانسته و سفارش های آنها را در مهم ترین و حساس ترین انتخاب های خود ترجیح می دهند.
سرپرست دانشگاه پیام نور به وظیفه مهم معنوی اساتید بسیجی اشاره نمود و عنوان کرد: در برهه حساس کنونی که دشمنان با ایجاد شبهات قصد تفرقه انگیزی و توطئه در دانشگاه ها را دارند، اساتید بسیجی باید با ارتقای اطلاعات دینی و مذهبی دانشجویان، پاسخگوی این شبهات باشند.
وی خاطرنشان کرد: اساتید بسیجی باید هم در عرصه های علمی و پژوهشی چهره علمی بوده و هم از لحاظ اخلاقی و معنوی مرجع و الگوی دانشجویان باشند.
تقی پور بر ورود بهنگام اساتید برای رفع معضلات و صدمه های اجتماعی تصریح کرد و ضمن اشاره به پتانسیل های دانشگاه پیام نور اضافه کرد: دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور با حدود ۴ هزار عضو هیات علمی و قریب به ۴۰۰ هزار دانشجو دارای ظرفیت های ویژه ای است که می تواند در تربیت دانشجویان در طراز انقلاب اسلامی و دانشگاه تمدن ساز پیشرو باشد.
سرپرست دانشگاه پیام نور در انتها تصریح کرد: دانشگاه پیام نور دانشگاهی منبع محور است و میتوان منابعی غنی تالیف کرد که در کنار علم و ارتقای سطح دانش دانشجویان، ابعاد معنوی و مذهبی آنها را هم ارتقا دهد.1400/11/05
22:25:17
5.0 / 5
521
تگهای خبر: دانشگاه‌ , سازمان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳