طراحی یک کشتی تفریحی که پرواز هم می کند!

طراحی یک کشتی تفریحی که پرواز هم می کند!

به گزارش راستابلاگ یک شرکت ایتالیایی از طرح مفهومی جدید ترین کشتی تفریحی لوکس(yacht) خود رونمایی کرده است که بگونه ای طراحی شده که می تواند پرواز هم بکند!


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، تصاویری مفهومی از این کشتی تفریحی عجیب که "ایر یات"(Air Yacht) نام دارد توسط استودیوی طراحی لازارینی(Lazzarini Design Studio) مستقر در رم انتشار یافته است.
سرعت این کشتی ساخته شده از فیبر کربن خشک، به لطف چهار پیشران برقی که با انرژی خورشیدی کار می کند و دو مخزن هوای پر از هلیوم، به ۶۰ گره(۱۱۱ کیلومتر بر ساعت) می رسد و به آن امکان پرواز در آسمان و حرکت در آب را می دهد.
از آنجائیکه دو مخزن هوا "ایر یات" با گازی سبک تر از هوا یعنی هلیوم پر شده است، این کشتی می تواند در هوا شناور بماند. معلوم نیست که هزینه ساخت این کشتی پرنده چقدر خواهد بود، باآنکه که شرکت سازنده آن می گوید که این کشتی با در نظر گرفتن مالکین خصوصی طراحی شده است همان کسانی که چند صد میلیون پوند برای خرج کردن دارند.


طول کلی سازه فیبر کربن خشک آن حدود ۱۵۰ متر است و عرض آن ۸۰ متر است. این در شرایطی است که عرشه مرکزی ۷۹ متر طول و ۱۰ متر عرض دارد.
دو مخزن هوای "ایریات" حاوی ۴۰۰ هزار متر مکعب هلیوم فشرده است و توسط هشت "ملخ متقابل دوار" حرکت می کنند. هر کدام از این موتورها انرژی خویش را از باتری های بسیار سبک و صفحات خورشیدی دریافت می کند. "ملخ های متقابل دوار" به یک یا چند زوج ملخ می گویند که در دو طرف هواپیما و در روی دو بال هواپیما نصب می شوند. این زوج پروانه در خلاف جهت همدیگر دوران می کنند تا نیروی حاصل از انحراف (yaw) همدیگر را خنثی کنند.
به نقل از شرکت لازارینی، این هواپیما می تواند با سرعت حداکثر ۶۰ گره برای مدت بیشتر از ۴۸ ساعت به پرواز در بیاید.
این شرکت در صفحه اینستاگرام خود نوشت که هدف از ساخت "ایر یات" حمل و نقل عمومی یا فعالیتهای توریستی نیست و جهت استفاده شخصی طراحی شده است.


اطراف مخزن های هلیوم، سالن ها و سوئیت های خصوصی دارای تخت خواب و سرویس بهداشتی وجود دارد تا مسافران بتوانند در طول سفرهای طولانی چند روزه از آنها استفاده کنند. در هر سمت پنج سوئیت برای مسافران فراهم است که چشم انداز شگفت انگیزی دارد.
یک سکوی بدون پنجره هم در هر سمت این مخازن وجود دارد که امکان تماشای برخورد آب به کشتی را زمانی که روی آب در حرکت است فراهم می آورد و زمانی که این کشتی در هوا و در ارتفاع ۱.۵ کیلومتری است هم مسافران می توانند از هوای تازه لذت ببرند.


هر دوی این مخازن هوا به یک راهرو مرکزی متصل می شوند که مسافران می توانند در بین آن تردد کنند. این مکان فضایی مشترک است که میتوان در آن استراحت کرد و غذا خورد و همینطور دارای استخر، سالن پذیرایی و یک اتاق نشیمن بزرگ است.
در بخش پایینی هر مخزن بخشی معروف به "inflatable basements" قرار دارد که هنگام نزدیک شدن به آب با هوا پر می شود و امکان شناور شدن را فراهم می آورد.
به نقل از شرکت لازارینی: این کشتی می تواند به آرامی با سرعت پنج گره(۹.۲۶ کیلومتر بر ساعت) در آب حرکت نماید.
این شرکت طرح مفهومی مجلل این کشتی را بدون ساختن آن منتشر نموده است ازاین رو این احتمال وجود دارد که تبدیل کردن "ایر یات" به حقیقت بسیار هزینه بر و غیر ممکن باشد.1400/10/24
12:18:05
5.0 / 5
453
تگهای خبر: رونمایی , سفر , شركت , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳