اطلاعیه دادستانی تهران درباره روند درمانی بکتاش آبتین

اطلاعیه دادستانی تهران درباره روند درمانی بکتاش آبتین

به گزارش راستابلاگ دادستانی تهران درباره روند درمانی بکتاش آبتین اطلاعیه ای صادر کرد.به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دادستانی تهران در اینباره اعلام نمود:

مرحوم آبتین به جرم اجتماع و تبانی به قصد اقدام ضد امنیت ملی کشور به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده بود.

در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ و در زمانی که مرحوم آبتین درحال گذران دوران محکومیت خود بود، بمحض ادعا در خصوص مبتلا شدن به بیماری کرونا، دستورات پزشکی مقتضی خطاب به بازداشتگاه اوین صادر شده، اما در نهایت مشخص شده بود که مشارالیه در آن برهه زمانی به ویروس کووید۱۹ مبتلا نبوده است.

براساس این گزارش، علیرغم وجود منع قانونی برای اعطای مرخصی به آقای آبتین (عدم مضی یک سوم از میزان محکومیت مبحث تبصره ۴ ماده ی ۵۲۰ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲)، دادستانی تهران در جهت تقویت روحیه و به منظور مساعدت به حال نامبرده برای فراهم کردن ترتیبات و همراهی پدرش در مسافرت به مشهد مقدس، در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ مرخصی ۵ روزه به مشارالیه اعطا کرده و مرخصی او برای ۵ روز دیگر هم تمدید شده و او مجموعا 10 روز در مرخصی به سر برده است.

بنابر گزارش دادستانی تهران در ارتباط با ابتلای بکتاش آبتین به بیماری کووید ۱۹ و انتقالش به بیمارستان آیت الله طالقانی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵، دایره نظارت دادسرای تهران بمحض اطلاع از ابتلای وی به ویروس کرونا، راسا نسبت به اعطای مرخصی به محکوم اقدام نمود. خانواده آقای آبتین هم بعد از صدور دستور مرخصی، وی را از بیمارستان آیت الله طالقانی به بیمارستان خصوصی ساسان منتقل می کنند.

در گزارش دادستانی تهران تاکید گردیده است، در مدت بستری آقای آبتین در هر دو بیمارستان، دادستانی تهران با اعزام پزشکان حاذق اداره کل پزشکی قانونی استان تهران بر بالین وی، نسبت به نظارت بر روند درمان او و تضمین هرچه بیشتر خدمات دهی به بیمار در بیمارستان های محل بستری اقدام نموده بوده است.

با اعلام خبر فوت مرحوم بکتاش آبتین، عکسی قدیمی از حضور وی در بیمارستان در شبکه های مجازی انتشار یافته که بر پای او پابند زده شده، قابل ذکر آنکه این تصویر در ارتباط با خرداد ماه سالجاری است که وی جهت پیگیری معالجات به بیمارستان اعزام شده بود.

در همان زمان رئیس وقت سازمان زندان ها اظهار داشته بود: «در خصوص کیفیت اعزام آقای بکتاش آبتین به بیمارستان، با عوامل خاطی برخورد خواهد شد که در این خصوص اقدامات لازم از جانب مراجع قضایی و اداری صورت گرفته است».

منبع:

1400/10/19
20:17:37
5.0 / 5
431
تگهای خبر: خدمات , سازمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱