سرپرست شركت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران:

اجرای طرح شبکه خانه موزه ها تاپایان سال 1401 در تهران

اجرای طرح شبکه خانه موزه ها تاپایان سال 1401 در تهران

به گزارش راستابلاگ سرپرست شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر این که یکی از سیاست های مدیریت شهری ایجاد زیرساخت های فرهنگی است، اظهار داشت: در همین راستا طرح ایجاد شبکه خانه موزه ها را دستور کار داریم که امیدواریم تا آخر سال 1401 به مرحله اجرا برسد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، کسری حسنی در مراسم تقدیر از کمیته ملی یونسکو به بهانه ثبت جهانی هنر خوشنویسی ایران که با عنوان "ایران جلوه گاه فرهنگ جهان" در خانه موزه سیمین و جلال برگزار شد، اظهارکرد: شهرداری تهران در رویکرد جدید خود پشتیبانی از امور فرهنگی همچون توسعه خانه موزه ها و فضاهای فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده است.
وی افزود: همین طور ثبت خوشنویسی ایران در یونسکو نیز همچون موضوعات مهمی است که شهرداری با تمام ظرفیت های خود از آن حمایت خواهدنمود و شرکت توسعه فضاهای فرهنگی در امتداد تأکیدات شهردار تهران و تحقق شعار "تهران؛ کلانشهر الگوی جهان اسلام" مبادرت به برگزاری این مراسم با حضور هنرمندان و جامعه خوشنویسان کشور کرده و افزایش برگزاری این برنامه ها در دستور کار ما قرار خواهد داشت.
حسنی افزود: همین طور برای سال آینده طرح ساخت گذر حکمت را در برنامه های خود داریم که در این طرح مقرر است یک گذر فرهنگی از خانه جلال تا خانه نیما راه اندازی شود.
سرپرست شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران گفت: در این دوره با کمک تمام ظرفیت های شهرداری، کارهای فرهنگی و اجتماعی شهر را با کمک هنرمندان توسعه خواهیم داد.
بر طبق این گزارش در ادامه این مراسم، علی اشرف صندوق آبادی نایب رییس انجمن خوشنویسان با اعلان اینکه اقدامات خوبی بوسیله یونسکو و وزارت میراث فرهنگی در امتداد حفظ این هنر اصیل کشور شده است، اظهار داشت: هنر خوشنویسی با همه مشکلات و دیجیتالی شدن در زندگی مردم گسترده شده است و هم اکنون حدود ۳۷۰ شعبه انجمن در سراسر کشور وجود دارد و هنرجویان و اساتید زیادی در این مراکز فعالیت دارند.
وی با اشاره به این که ۶۰ درصد علاقه مندان به خوشنویسی در سطح کشور را بانوان می سازند اشاره کرد: این قشر محور خانواده ها بوده و می تواند به رشد این هنر کمک کنند.
بگفته نایب رییس انجمن خوشنویسان ایران، کاربردی شدن خوشنویسی سبب شده هم اینک دوران طلایی این هنر را نظاره گر باشیم.
بنا براعلام روابط عمومی شرکت توسعه فضای فرهنگی شهرداری تهران، در آخر این مراسم هم از اساتید و پیشکسوتان هنر خوشنویسی تقدیر به عمل آمد.
منبع:

1400/10/07
22:12:30
5.0 / 5
617
تگهای خبر: زندگی , شركت , فرهنگ , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴