سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران ارائه شد

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران ارائه شد

راستابلاگ: مراسم تکریم محمدهادی ناصری طاهری، مدیرکل سابق و معارفه علیرضا زندوکیلی بعنوان سرپرست جدید اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار گردید.


به گزارش راستابلاگ به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، مراسم تکریم مدیرکل و معارفه سرپرست کتابخانه های عمومی استان تهران، شنبه ۴ دی ماه، با حضور مهدی رمضانی، سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور، امیرحسین آزادی وفا، مدیرکل امور مجلس و استان ها، هادی امیری، مدیرکل امور عمرانی، هادی آشتیانی، مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی، علیرضا زند وکیلی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، محمدهادی ناصری، مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی استان تهران و همینطور معاونین و روسای ادارات شهرستان ها در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.
محمدهادی ناصری طاهری، مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی استان تهران در این مراسم با تشکر از تمامی همکاران خود اظهار نمود: در این دو سالی که در خدمت شما همکاران و عزیزان بودم تلاش کردم با همکاری شما شاهد پویایی در استان تهران باشم. هر میزانی که این پویایی محقق شده نتیجه زحمات همکاران، کتابداران و مسئولین استانی بوده است و از همه شما بابت این کار شایسته، تقدیر و تشکر می کنم.
او ضمن اشاره به کرونا و محدودیت های کاری در کشور، فعالیت همکاران استان تهران را در این وضعیت، قابل ستایش دانست و اضافه کرد: در دو سال گذشته و با شروع کرونا و محدودیت های پیش آمده، الحمدالله استان تهران توانست با تعریف یک خدمت جدید، حضور فعالی در این زمان زمان داشته باشد.
ناصری طاهری ضمن اشاره به انتخاب علیرضا زند وکیلی اظهار داشت: امروز که از خدمت شما مرخص می شوم بهترین گزینه برای اداره استان انتخاب شده است و سوابق درخشان او در حوزه فرهنگی قابل تحسین است و امیدوارم که با همدلی و همراهی شاهد اتفاقات خوبی در حوزه کتابخانه های عمومی استان تهران باشیم.مهدی رمضانی سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور هم در این مراسم با تشکر از زحمات ناصری طاهری اظهار نمود: دوره آقای ناصری چه زمانی که وی در روابط عمومی و امور بین الملل نهاد بود و چه زمانی که در استان تهران حضور داشت، یکی از دوره های خیلی خوب نهاد کتابخانه های عمومی به حساب می آید. استان تهران، پیچیدگی های خاص خودش را به علت پایتخت بودن داراست و آقای ناصری با همت و درایتی که به خرج داد ارتباط های خوبی را با دستگاه هایی همچون استانداری تهران، شورای فرهنگ عمومی و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران برقرار کرد و کارهای ماندگاری را به یادگار گذاشت که بر کسی پوشیده نیست. هرچند همه می دانیم حوزه مدیریتی، همیشه در گردش است اما آنچه در اذهان عمومی می ماند عملکرد خوب افراد است.
او با تکیه بر ارتباط پایدار، هدفمند و دوسویه با شهرداری تهران بعنوان یکی از اصلی ترین منابع مالی اداره کل استان تهران، تاکید کرد: باید ارتباط با استانداری تهران و معاونت سیاسی- اجتماعی استان، توجه به نیروهای انسانی در نهاد کتابخانه های استان تهران و تعداد کتابخانه های این استان موردتوجه قرار بگیرد تا بتوانیم از تمامی پتانسیل برای حل مشکلات بهره مند شویم.

رمضانی ضمن اشاره به توانمندی های علیرضا زند وکیلی خاطرنشان کرد: سعه صدر، روحیه بزرگ منشانه و پختگی آقای زند وکیلی از معیارهای مدیریتی شان است و امیدواریم مسیری که آقای ناصری ایجاد کردند با حضور او استمرار داشته باشد؛ آقای زند وکیلی هم سابقه کار گسترده و جدی را در معاونت فرهنگی و هنری شهرداری تهران در کارنامه خود دارد و در حوزه فرهنگی و هنری هم بسیار فعال می باشند و ارتباط های خوبی را با اهالی هنر در کارنامه مدیریتی خود دارند. این در شرایطی است که فضای همدلی و همراهی در نهاد کتابخانه ها برای رفع تمامی مشکلات هم وجود دارد.
علیرضا زند وکیلی سرپرست جدید اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران هم در این مراسم با آرزوی موفقیت برای ناصری طاهری اظهار داشت: دوران آقای ناصری حتما می تواند یکی از بهترین ادوار مدیریتی باشد چونکه ما در این دوران شاهد جوان بودن مجموعه نهاد کتابخانه ها و تحقق ایده های کارشناسی همکاران بودیم.
او ضمن اشاره به واژه «کتاب» از کتاب بعنوان یک عنصر بااهمیت یادکرد که جزو معجزات جاوید پیامبر اسلام بوده است و اضافه کرد: انسان ها از یک برهه تا آخرالزمان بنده استدلال، گفتمان و خواندن و تعمق کردن بوده اند؛ اما آنچه مشهود است با عنایت به سن و سالی که من در حوزه فرهنگ و هنر دارم و بخشی هم در حوزه تعلیم و تربیت و آموزش می شود گفت حوزه کتابخوانی، کتابخانه ها و کتابدارها جزو بهترین کارهایی است که می شود در حوزه فرهنگ به منظور تعالی بخشیدن اندیشه ها از آن به نیکی یادکرد.
زند وکیلی اضافه کرد: من به واسطه تجربه حضور در فضاهای فرهنگی و کتابخانه ها همیشه عرض می کردم که این شغل واقعاً یک توفیق است و کسی که در این حوزه وارد می شود باید قدر بداند. ما باید به همکاران کتابدار کمک نماییم تا بتوانند به منویاتی که مدنظرشان است برسند و از این نظر به یک آرامش درونی دست یابند. این امر مهم در حوزه کتابداران استان اساسا موضوعی است که به آن پرداخته خواهد شد.

زند وکیلی ضمن اشاره به بعضی از مشکلات کتابداران استان تهران اظهار داشت: ان شاء الله که بتوانیم با همدلی همه همکاران شاهد رفع مشکلات باشیم؛ این مورد یکی از دغدغه های آقای رمضانی هم بوده و این مسیر را ادامه خواهیم داد. مسیر وفاق، همدلی و آرامش بین همکاران را بیشتر از پیش برقرار خواهیم کرد؛ چونکه معتقدم ما باید نهاد را به منزله یک خانواده بدانیم و مشکلات خانواده را هم در درون آن حل و فصل نماییم. با قوت و توان همدیگر، مسائل و مشکلات نهاد کتابخانه ها را در درون آن حل خواهیم کرد تا هر چه زودتر شاهد موفقیت های روز افزون آن باشیم.
او در آخر سخنانش خاطرنشان کرد: با حضور آقای رمضانی در نهاد، باید همه کمک نماییم تا او به حد اعلای موفقیت برسد. این که بزرگ تر خانواده دل خوش باشد به اعضای خانواده تا بتواند به کمک آنها در این امر خطیر به جایگاهی مناسب برسد، امری بسیار مهم برای من است و از همه همکاران هم درخواست دارم این مورد را رعایت نمایند.
در انتها مراسم حکم سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور به علیرضا زند وکیلی اعطا شد.
منبع:

1400/10/05
23:15:48
5.0 / 5
665
تگهای خبر: دستگاه , فرهنگ , كتاب , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳