در گفت وگو با راستابلاگ:

اعلام زمان بازگشایی آزادراه تهران - شمال و محور چالوس

اعلام زمان بازگشایی آزادراه تهران - شمال و محور چالوس

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: همه تلاش ما این است که تا ساعاتی دیگر آزادراه تهران-شمال و محور قدیم چالوش-کرج را بازگشایی نماییم.فرهاد مهریاری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: هم اکنون کلیه محورها به غیر از آزادراه تهران - شمال و چالوس- مرزن آباد و محور قدیم کرج - چالوس باز بوده و مشکلی در محورهای مواصلاتی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: آزادراه تهران - شمال و محور قدیم کرج - چالوس به علت طغیان رودخانه، وقوع سیل و انباشت سنگ و گل و لای روی سطح آزادراه و جاده قدیم بسته شده و بعد از فروکش کردن سیل متوجه شدیم که خساراتی هم به ابنیه فنی وارد شده است.

مهریاری با اشاره به اینکه محورهای جایگزین مانند محور هراز و فیروزکوه را به مردم برای تردد از آنجا معرفی کرده ایم، افزود: طبق برآوردهای صورت گرفته با عنایت به خسارات وارد شده به بخشی از نقاط آزادراه تهران - شمال و محور قدیم کرج - چالوس همه تلاش ما این است که تا عصر امروز نسبت به پاکسازی و بازگشایی مسیر اقدام نماییم.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همینطور درباره آخرین وضعیت ترافیکی و جوی محورهای مواصلاتی اعلام نمود: طبق برآوردهای صورت گرفته و تحلیل های انجام شده از هواشناسی جاده ای سامانه بارشی الان ۱۸ استان را با بارش برف و باران درگیر کرده است و این سامانه اواخر ساعات امروز از محورهای شمالی و حوالی ظهر فردا از شمال شرقی کشور خارج خواهد شد. اما سفارش ما این است که مردم حتما پیش از سفر از وضعیت هوا، جاده و ترافیک از راه سامانه ها و تلفن گویای ۱۴۱ یا سایت و اپلیکیشن ۱۴۱ کسب اطلاع کنند. همینطور می توانند با نصب اپلیکیشن ۱۴۱ تصاویر دوربین ها در جاده های مختلف را ببینند و سپس برای سفر خود برنامه ریزی بهتری کنند.

وی تاکید کرد: به مردم سفارش می نماییم اگر نیازی به سفر در شب ندارند حتما مسافرت های خویش را به ساعات روز موکول کنند و تجهیزات زمستانی بخصوص زنجیر چرخ را همراه خود داشته باشند.

منبع:

1400/08/22
10:59:25
5.0 / 5
822
تگهای خبر: سازمان , سایت , سفر , گفتگو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳