برگزاری مراسم روز مبارزه با استکبار جهانی در دانشگاه امیرکبیر

برگزاری مراسم روز مبارزه با استکبار جهانی در دانشگاه امیرکبیر

راستابلاگ: مراسم گرامیداشت روز مبارزه با استکبار جهانی بر سر مزار شهدای گم نام دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور دکترسید حسن قدسی پور رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حجت الاسلام والمسلمین میراحمدی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، اساتید، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه اجرا شد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی میر احمدی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ نعتی امیرکبیر در این مراسم اظهار داشت: برخی افراد تصور می کنند واژه استکبار جزو واژه های پس از انقلاب اسلامی است؛ اما در حقیقت این چنین نیست، بلکه واژه استکبار و مستکبر یک واژه قرآنی و دینی است.
وی ادامه داد: اساس وقوع و پیدایش انقلاب اسلامی این است که از زیر بار ستم بیرون رود و در ادبیات سیاسی انقلاب اسلامی نیز بر واژه قرآنی استکبار تاکید گردیده است.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: استکبار یعنی گردن کشی، سرپیچی و تجاوز به حقوق دیگران که این واژه در فرهنگ سیاسی به سلطه گری نیز ترجمه می شود.
حجت الاسلام والسلمین میراحمدی اشاره کرد: استعمار به مفهوم بهره کشی فرهنگی، سیاسی، اقتصادی ازطریق یک اقلیت محدود است و اقسام و بخش های مختلف دارد.

وی عنوان کرد: روز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار است. قبل از انقلاب اسلامی یک دوگانه سرمایه داری و کمونیست در دنیا وجود داشت که هردو بر سر قدرت و کسب ثروت مبارزه می کردند، اما پس از وقوع انقلاب اسلامی این جریان تبدیل به دوگانه جریان مستضعفان با مستکبران شد.
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلان اینکه انقلاب اسلامی نه سلطه پذیر و نه سلطه گر است، اظهار داشت: هر فرد مسلمان و دولت اسلامی برمبنای منطق و آموزه های دینی موظف به مقابله با ظلم و استکبار است. مبارزه با استکبار یعنی زیر بار ستم نرفتن.
حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا میراحمدی اشاره کرد: استکبار جهانی با اسلامی مخالف است که جلوی استکبار بایستد. ما زیربار سیاست های سلطه طلبانه نرفته ایم و نخواهیم رفت.
وی اشاره کرد: مقام معظم رهبری همیشه تاکید دارند که باید استکبار را بشناسیم تا بتوانیم خردمندانه رفتار خودمان را در مقابل او تنظیم نماییم.
منبع:

1400/08/11
22:59:15
5.0 / 5
883
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان راستابلاگ