مهم ترین اخبار امروز روزنامه های جهان کدام اند؟

مهم ترین اخبار امروز روزنامه های جهان کدام اند؟

خداحافظی مرکل از صندلی قدرت، فوران آتش فشان در اسپانیا، روابط آمریکا و چین و فراهم شدن شرایط بهتر برای پناهجویان یونان، سوژه امروز رسانه های جهان است.


به گرارش ایسنا، مهم ترین اخبار روزنامه های امروز جهان - ۴ مهر ماه - به روایت آلبرت کوچویی به شرح زیر است:

خداحافظی مرکلنیم تای بالای صفحه نخست روزنامه فرانسوی لوفیگارو اختصاص به عکسی بزرگی از آنگلا مرکل دارد، با دستی به نشانه خداحافظی، که بالا گرفته است. در عنوان درشت صفحه به آلمانی آمده است: خداحافظ. آف و پدرزن.
آلمان ها، صدر اعظم را انتخاب نخواهند کرد، نمایندگان احزاب را انتخاب می کند و آنها در پارلمان، صدراعظم را انتخاب می کنند. آرایی نامعلوم، غیرقطعی، آن چه در تاریخ انتخابات آلمان نادر بوده است. دو حزب می توانند پیشتازان آن باشند.
دی ولت آلمان هم نوشته است: انتخاب آلمان، به زنگ آخر رسید. همه امید آنگلا مرکل به پیروزی حزبش است؛ حزب اتحاد دموکرات مسیحی. اما نظرسنجی ها می گویند این حزب رهبری اش را در آلمان از دست داده است.
آلمان در لبه تیغ
گاردین روزنامه انگلیسی نوشت: انتخابات آلمان بر لبه تیز تیغ است. بعد از ماه ها جدال و بحث درباره ائتلاف و احزاب به نظر، چشم انداز روشنی در دسترس نیست.
احساس آدم بودنفایننشال تایمز انگلیس آورده است: پناهجویانی که از اردوگاه های جزیره یونانی به تسهیلاتی که اتحادیه اروپا تدارک دیده انتقال یافتند، می گویند، حالا بار دیگر احساس آدم بودن می نماییم. آنها، حالا آب گرم و ارتباطات اینترنتی در این مرکز تازه دارند.
بهشت جهانگردان در آتشال پائیس، روزنامه اسپانیایی نوشت: فوران آتشفشان، ساکنان «لاپالما» را در اسپانیا مجبور به ترک خانه ها کرد. بهشت جهانگردان در آتش است.
آتش در کالیفرنیا هم مهار نشده است. امید آتش نشان ها، به سرد شدن هوا است اگر مدد کند.
رو در رویی آمریکا با چیناکونومیست با چاپ طرحی از جو بایدن نوشت: آمریکا، سرانجام درباره رو در رویی با چین در آسیا، جدی شده است اما، تجهیز نظامی متحدانش، چاره این رودررویی نیست.
آمده ایم که بمانیماکونومیست نوشت: ۱۰ سال پیش باراک اوباما، در دیدار با پارلمان استرالیا گفت، آمریکا، صاحب قدرتی در اقیانوس آرام است. ما آمده این جا که بمانیم. حالا کاخ سفید دارد چنین ادعایی را تکرار می کند. رهبران آمریکا، استرالیا، هند و ژاپن، برای اولین بار گردهم آمده اند تا اقیانوس هند و آرام را آزاد و باز بسازند. گوشه چشمی و اشاره ای برای چین و در آن سو پیمان «آکوس» را دارند. استرالیا، آمریکا و انگلیس برای ساخت هشت زیردریایی اتمی برای آب های استرالیا کمک می کنند.
ال موندو اسپانیا در نسخه امروز خود آورده است: تحلیلگران سیاسی، درباره پیمان «آکوس» میان آمریکا، انگلیس و استرالیا، می گویند. و این چنین شد که متحدان فرا اقیانوسی به توطئه بر سر چین، کنار آمدند. پیمان امنیتی بایدن با انگلیس و استرالیا، سبب رنجش و ناخشنودی فرانسه و اتحادیه اروپا شد.

در حاشیه خبرهای امروز آمده است:

وقت نشناسی بیماری است؟لوموند روزنامه فرانسوی آورده است: وقت نشناسی، اگر گونه ای ناهنجاری نباشد، در آن صورت می تواند نتیجه خیلی از نابسامانی های روحی باشد. پرسش روانکاوان این است، آیا وقت نشناسی، بیماری است؟ آنان هر کاری می کنند، به محل نمی رسند. انگار تلاشی بیهوده است؛ با تداوم آن، برای سامان بخشی به این عدم توازن و ناهنجاری، باید از روانکاوان، مدد گرفت. پروفسور ستفان روسینه از دانشگاه‌ لیل» در کلینیک روانکاوی می گوید: وقت نشناسی، بیماری نیست، اما اگر به زندگی هرروزه شخص صدمه بزند، در آن صورت، این امکان دارد نشانه گونه ای ناهنجاری باشد. بعضی از وقت نشناسی ها، به جهت عدم اعتماد به خود و اعتماد به نفس، قابل درمان اند.
منبع:

1400/07/04
20:10:31
5.0 / 5
981
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴