فراخوان دریافت آثار سیزدهمین جشنواره بین المللی فارابی

فراخوان دریافت آثار سیزدهمین جشنواره بین المللی فارابی

به گزارش راستابلاگ رئیس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی با بیان خبر فراخوان سیزدهمین دوره این جشنواره، زمان دریافت آثار این دوره را از بیست و هفتم شهریورماه تا دهم آبان ماه سالجاری اعلام نمود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دکتر میرزایی با اشاره به اینکه آثار مورد پذیرش جشنواره همچون ادوار گذشته در چهار قالب شامل «کتاب پژوهشی»، «گزارش اختتام یافته پژوهش»، «رساله دکتری» و «پایان نامه کارشناسی ارشد» است، اظهارکرد: آثاری که از آغاز سال ۱۳۹۷ تا آخر اسفند ۱۳۹۹ انتشار یافته و یا آخر یافته اند، می توانند در این دوره از جشنواره شرکت نمایند.
وی اضافه کرد: آثار علمی در این جشنواره در پانزده گروه علمی «اخلاق، ادیان و عرفان»، «تاریخ، جغرافیا و باستان شناسی»، «حقوق»، «زبان، ادبیات و زبان شناسی»، «علوم اجتماعی و علوم ارتباطات»، «علوم اقتصادی، مدیریت و علوم مالی»، «علوم تربیتی، روان شناسی و علوم ورزشی»، «علوم سیاسی، روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای»، «علوم قرآنی، تفسیر و حدیث»، «فقه و اصول»، «فلسفه، منطق و کلام»، «فناوری اطلاعات، اطلاع رسانی و کتابداری»، «مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)»، «مطالعات هنر و زیبایی شناسی» و «مطالعات میان رشته ای» دریافت می شوند.
میرزایی با اشاره به اینکه بخش بین الملل جشنواره هم آثار در ارتباط با حوزه ایران شناسی و اسلام شناسی را دریافت می کند، اضافه کرد: همچون ادوار گذشته در بخش ویژه هم جایزه شخصیت های پیشگام علوم انسانی و اسلامی، پیشکسوت علوم انسانی و اسلامی، مترجم برتر، انجمن علمی برتر، نشریه علمی برتر و نظریه پرداز برجسته اعطا خواهد شد.
رئیس موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی در ادامه اظهار داشت: تمامی پژوهشگران حوزه علوم انسانی و اسلامی می توانند با رفتن به سایت جشنواره به آدرس WWW.FARABIAWARD.IR از بیست و هفتم شهریورماه آثار علمی خویش را ثبت کنند.
رئیس دبیرخانه سیزدهمین جشنواره بین المللی فارابی همینطور با اشاره به اینکه ثبت آثار در سامانه جشنواره در دو قالب حقیقی و حقوقی است، اظهار داشت: علاوه بر این که مولفین و پژوهشگران، خود می توانند نسبت به ثبت آثار در سامانه اقدام نمایند، دانشگاه‌ ا و مراکز پژوهشی، انجمن های علمی، گروه های علمی آموزشی و پژوهشی و ناشران، هم درصورتیکه اثری را واجد شایستگی لازم می دانند به معرفی و ثبت آثار پیشنهادی مبادرت ورزند.
طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم، جشنواره بین المللی فارابی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بنیاد ملی نخبگان، کمیسیون ملی یونسکو، دفتر منطقه ای و کمیسیون ملی آیسسکو و موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر ساله برگزار می گردد.1400/06/27
10:51:52
5.0 / 5
950
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان راستابلاگ