شروع جشنواره عکس برج میلاد

شروع جشنواره عکس برج میلاد

مدیرعامل برج میلاد از شروع به کار فعالیت دبیرخانه جشنواره ملی عکس برج میلاد آگاهی داد و اظهار داشت: دبیرخانه این رویداد با انتشار متن فراخوان این جشنواره از 17 مرداد ماه شروع به کار کرده است و مراسم اختتامیه این جشنواره همزمان با سیزدهمین سالگرد افتتاح این سازه ملی، 21 مهرماه انجام می شود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از روابط عمومی برج میلاد، مجتبی توسل با بیان این مطلب اضافه کرد: مجموعه برج میلاد جشنواره عکس را جهت کشف استعدادهای هنری از میان شهروندان و همین طور عکاسان حرفه ای برگزار می نماید. جوانانی که بتوانند هنر و خلاقیت خودرا در راه این هنر توسعه دهند.
توسل با اشاره به اهداف این دوره از جشنواره عکس برج میلاد اظهار داشت: برمبنای فراخوان منتشرشده هدف از برگزاری، ایجاد انگیزه برای تولید محتوا با مفهومی هنری توسط علاقه مندان و هنرمندان با موضوع برج میلاد بعنوان افتخار و نماد توانمندی مهندسی کشور در عرصه بین المللی و ششمین برج بلند مخابراتی دنیاست. با توجه به این که امروزه برج میلاد بعنوان یک مکان با جذابیت گردشگری برای ایرانیان و همین طور توریستهای خارجی به شمار می آید پس پتانسیل برگزاری کارهای فرهنگی بسیاری در این مکان وجود دارد. پس در نهایت آثار تولیدشده، حاصل کار هنرمندانی خواهد بود که با رویکرد فردی خود به خاصیت های منحصر به فرد جاذبه های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری تهران معاصر اشاره دارند.
او افزود: خلق آثار باارزش از برج میلاد تهران، شناسایی استعدادهای درخشان عکاسی، ایجاد بستری برای تولید آثار هنری ویژه از اهداف این جشنواره است.
بگفته توسل موضوع این جشنواره نیز شامل، گردشگری در برج میلاد تهران، برج میلاد از پنجره ی خانه ها، برج میلاد نماد کلان شهر تهران و برج میلاد نماد توان مهندسی کشور است.
وی همین طور به بخش های جشنواره اشاره نمود و اضافه کرد: این جشنواره در دو بخش مستند و خلاقانه خواهد بود. بخش مستند شامل نگاه معماری، مردم نگاری و گردشگریست و بخش خلاقانه نیز باید با نگاهی مبتکرانه باشد.
توسل در آخر عنوان نمود مراسم افتتاحیه و اعلام برگزیدگان این دوره در روز ۲۱ مهرماه و بر طبق مقررات ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهد بود. همین طور آثار منتخب در برج میلاد تا ۳۰ مهرماه به نمایش عمومی گذاشته خواهد شد.

متن کامل فراخوان این دوره از جشنواره در سایت برج میلاد تهران به آدرس miladtower.tehran.ir و پرتال www.miladfestival.ir قرار گرفته و علاقه مندان برای آگاهی از شرایط و مقررات نحوه شرکت در این مسابقه می توانند به این نشانی ها مراجعه کنند.

1400/05/19
14:17:28
5.0 / 5
850
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴