تاسیس مراكز واكسیناسیون در دانشگاه آزاد

تاسیس مراكز واكسیناسیون در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه تأسیس و تجهیز ۵ تا ۱۵ مرکز واکسیناسیون در دانشگاه آزاد هر استان را ابلاغ نمود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه‌ زاد اسلامی بخشنامه تأسیس و تجهیز ۵ تا ۱۵ مرکز واکسیناسیون در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی هر استان را به معاونان، رؤسای مراکز سازمان مرکزی، رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها، واحدهای دانشگاهی، واحدهای علوم پزشکی، مراکز درمانی و واحدهای مستقل دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ نمود.
در این بخشنامه آمده است: با عنایت به مصوبات شصت و هشتمین جلسه ستاد کشوری کرونا درمورد همکاری کلیه دانشگاه های کشور در فرایند واکسیناسیون و با عنایت به اعلام آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی جهت واکسیناسیون سراسری اعضای خانواده بزرگ و فرهیخته این دانشگاه و هماهنگی های انجام گرفته با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی جلسات مشترک، مقتضی است کلیه رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها با عنایت به وسعت هر استان نسبت به تأسیس و تجهیز ۵ تا ۱۵ مرکز واکسیناسیون در سطح استان، با هماهنگی کامل و برپایه دستورالعمل های ابلاغی معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایند.
دکتر طهرانچی در این بخشنامه تاکید کرد: با عنایت به اهمیت اجرای صحیح، دقیق و سریع فرایند واکسیناسیون مقتضی است معاون علوم پزشکی دانشگاه به نمایندگی از اینجانب و بعنوان مسئول اجرای واکسیناسیون ضدکرونا در دانشگاه آزاد اسلامی، با بررسی نیازها، ظرفیت ها و الزامات نسبت به صدور و ابلاغ بخشنامه های لازم شامل مالی، اداری و عملیاتی و دستورالعمل های اجرایی در این خصوص اقدام نمایند.
بر طبق این بخشنامه، سایر معاونان، رؤسای مراکز و مدیران ستادی سازمان مرکزی با قید فوریت اقدامات لازم برای اجرای آنی بخشنامه های مذکور با هماهنگی معاونت علوم پزشکی انجام و رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی هر استان مسئولیت مستقیم تأمین کلیه امکانات لازم برای ایجاد، تجهیز و فعالیت مراکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد اسلامی در سطح آن استان را برعهده دارند.
همینطور روسای دانشگاه آزاد اسلامی در هر استان، باید با هدایت و نظارت کامل معاونت علوم پزشکی دانشگاه، فرایند واکسیناسیون را به نحوی مدیریت کنند تا ضمن رعایت کلیه پروتکلهای بهداشتی مربوطه، متقاضیان بتوانند در کوتاه ترین فاصله ممکن با محل اقامت خود، طبق برنامه زمان بندی مشخص به مراکز تعیین شده رجوع و با کمترین توقف و تجمع، خدمات مناسب و شایسته را دریافت نمایند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، همینطور دکتر طهرانچی با صدور حکمی، دکتر محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی را بعنوان مسئول اجرای واکسیناسیون کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب کرد.
در متن حکم دکتر طهرانچی آمده است:
برادر گرامی جناب آقای دکتر محسن نفر
معاون محترم علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی
سلام علیکم
نظر به تخصص، تعهد و تجربیات جنابعالی و با عنایت به اهمیت اجرای دقیق، صحیح و سریع فرایند واکسیناسیون کرونا، به باعث این حکم بعنوان «مسئول اجرای واکسیناسیون کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی» منصوب می گردید.
انتظار می رود ضمن بررسی نیازها، ظرفیت ها و الزامات، به نمایندگی از اینجانب نسبت به صدور و ابلاغ بخشنامه های لازم شامل مالی، اداری و عملیاتی و دستورالعمل های اجرایی در این خصوص، نسبت به برنامه ریزی و نظارت کامل بر فرایند واکسیناسیون اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایید.
همینطور مقتضی است سایر معاونان محترم، رؤسای مراکز، مدیران ستادی سازمان مرکزی و رؤسای محترم دانشگاه آزاد اسلامی استان ها، واحدها و مراکز درمانی با قید فوریت اقدامات لازم برای اجرای آنی بخشنامه های مذکور را با هماهنگی جنابعالی معمول نموده و فرایند واکسیناسیون به نحوی مدیریت گردد تا ضمن رعایت کلیه پروتکلهای بهداشتی مربوطه، متقاضیان بتوانند در کوتاه ترین فاصله ممکن با محل اقامت خود، طبق برنامه زمان بندی مشخص به مراکز تعیین شده مراجعه کرده و با کمترین توقف و تجمع، خدمات مناسب و شایسته را دریافت نمایند.
منبع:

1400/05/05
23:38:50
5.0 / 5
929
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵