آغاز برگزاری ترم تابستانی دوره های مووك دانشگاه تهران از امروز

آغاز برگزاری ترم تابستانی دوره های مووك دانشگاه تهران از امروز

معاون توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران از آغاز ترم تابستانی عرضه دروس مصوب دانشگاهی در چارچوب آموزش های آزاد (مووک) از امروز دوم مردادماه اطلاع داد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا صادقی مقدم ضمن بیان این مطلب اعلام نمود: دانشگاه‌ هران برای بار دوم و در چارچوب ترم تابستانی برنامه «ارائه دروس از برنامه های درسی مصوب در چارچوب آموزش های آزاد دانشگاه» را اجرایی می کند. در واقع با عنایت به برگزاری موفقیت آمیز نخستین دوره در بهار سالجاری، برگزاری این دوره در ترم تابستانی را هم در دستور کار خود قرار داده است.
وی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری دوره های دوک در دانشگاه تهران فراهم کردن امکان آموزش های دانشگاهی و دسترسی به محتوای علمی دروس منتخب اساتید دانشگاه به شکل مجازی برای تمامی آحاد جامعه است.
به قول معاون دانشگاه تهران، این دوره هم همچون دوره قبل با مشارکت «مرکز یادگیری الکترونیکی دانشگاه تهران»، «معاونت آموزشی» و «سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران» و بر اساس «شیوه نامه عرضه دروس از برنامه های درسی مصوب در چارچوب آموزش های آزاد دانشگاه تهران» مصوب سوم تیر سال ۹۹ شورای آموزشی دانشگاه تهران اجرا خواهد شد.
رئیس سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران تصریح کرد: «فراگیری دانش در دانشگاه تهران، بعنوان دانشگاه مادر و نماد آموزش عالی، برای تمامی دانشجویان سراسر کشور»، «ارتباط از راه دور با اساتید دانشگاه تهران»، «در اختیار داشتن فیلم کلاس های مجازی و استفاده مجدد از کلاس ها»، «فراگیری بهتر علم و دانش»، «زمان کافی برای آموزش»، «کاهش هزینه های دانش پذیران»، «امکان دریافت گواهی درس با ثبت نمره از اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه تهران» و همینطور «امکان دریافت گواهی گذراندن دوره بدون ثبت نمره از دفتر آموزش های آزاد دانشگاه تهران در صورت موفقیت در دوره» از اهداف برگزاری این دوره ها است.

وی افزود: شروع ترم تابستانی "ارائه دروس مصوب دانشگاهی در چارچوب آموزش های آزاد (مووک) "، دوم مرداد ماه ۱۴۰۰ و مهلت ثبت نام حداکثر تا دهم مرداد ماه خواهد بود. محتوای هر درس هم بر مبنای سرفصل های مصوب شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه تهیه و دروس در قالب مقررات آموزشی دانشگاه عرضه می شود.
صادقی مقدم تصریح کرد: دروس فوق به دو روش زیر در سامانه عرضه می شوند اول این که به شکل مهارتی (با هزینه رقابتی در بازار) است که در این روش متقاضیان علاوه بر مشاهده ویدیوها، امکان انجام تکالیف و پروژه ها را دارند و در نهایت در صورت کسب حدنصاب نمره امکان گواهینامه آموزش های آزاد را دریافت خواهند کرد.
در روش دوم هم دروس مصوب رسمی دانشگاهی (با هزینه مصوب) عرضه خواهد شد که در این روش متقاضیان بعد از گذراندن آزمون میان ترم و آخر ترم، مطابق با مصوبه، علاوه بر دریافت گواهینامه آموزش آزاد دانشگاه، موفق به دریافت کارنامه هم خواهند بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران؛ علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در ترم تابستانی این دوره های آموزشی، به سایت مووک دانشگاه تهران به نشانی mooc.ut.ac.ir رجوع کنند.
منبع:

1400/05/02
12:12:19
5.0 / 5
913
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲