لبخندی كه در قطعه نام آوران جا ماند!

مراسم خاكسپاری پیكر خبرنگارهای ایسنا و ایرنا برگزار شد

مراسم خاكسپاری پیكر خبرنگارهای ایسنا و ایرنا برگزار شد

به گزارش راستابلاگ سیاهه ی ایسنایی های از دست رفته در دو دهه ی گذشته، هر بار سنگین تر می شود و این دفعه گران، چنان قلب و روح ما را می فشارد که جز پناه بردن به خالق قادر و رحمان و اولیای صبورش، یارا و پناه دیگری نداریم.


درگذشت نابهنگام همکار فعال، متین و خوش آتیه ایسنا، مهشاد کریمی، در سانحه ی واژگونی خودرو حامل خبرنگاران محیط زیست در مسافرت بازدید از آخرین وضعیت دریاچه ی ارومیه، بعد از سانحه ی سقوط هواپیمای سی۱۳۰ ارتش که دو نفر دیگر از همکاران نجیب ما را به فیض شهادت رساند، دومین حادثه ی مرگبار برای همکاران خدوم خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) است که حین انجام مأموریت خبری رخ داده است.
و امروز ـ جمعه ـ چهارم تیرماه ـ با خاکسپاری پیکر نازنین مهشاد کریمی، یکی دیگر از یاران عزیزمان که قرار بود به جای خانه ابدی چند روز دیگر به خانه بخت برود و وداع همیشگی با او، برگی دیگر از روزهای غمناک در تقویم ایسنا رقم خورد.
«لبخند می زدی و جهان جان تازه داشت/بانوی آب و سبزه و گلزار الوداع!»
در مراسم خاکسپاری پیکر خبرنگاران ایسنا و ایرنا جمع کثیری از اهالی رسانه، خانواده های خبرنگاران فقید و همینطور دوستان و همکارانشان حضور داشتند. حجت الاسلام محمود دعایی (مدیر مسوول روزنامه اطلاعات)، ابراهیم حاتمی کیا (کارگردان)، فرزاد حسنی (مجری)، محمد خدادی (معاون امور مطبوعاتی)، محمدجواد شوشتری (معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاددانشگاهی)، عیسی علیزاده (معاون فرهنگی جهاددانشگاهی)، علی منتظری (رییس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاددانشگاهی)، مسعود منصور (معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها)، مسعود تجریشی (معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست)، ژیلا مهدی آقایی (معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست)، سعید محمودی (مدیرکل محیط زیست استان تهران)، سیدمحمد مهدی زاده (رییس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه‌ لامه طباطبایی)، عباس عبدی (رییس هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران)، سعید لیلاز و محمد قوچانی (روزنامه نگار)، مهرداد آگاهی (رایزن فرهنگی ایران در اتریش)، علی متقیان (مدیرعامل ایسنا) و محمدرضا نوروزپور (مدیرعامل ایرنا) از دیگر حاضران در این مراسم بودند.
مراسم با یک ساعت تاخیر ساعت ۱۰ شروع شد و ورود پیکرهای خبرنگاران جوان ایسنا و ایرنا به قطعه نام آوران، در حالیکه با پرچم های سه رنگ ایران پوشانده شده بودند، با بالا گرفتن اشک و شیون حاضران در مراسم همراه بود و در ادامه به امامت حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود دعایی بر پیکر این دو خبرنگار فقید نماز خوانده شد.
در ابتدا، پیکر مهشاد کریمی با تشریفات به مراسم آورده شد و بعد از اقامه نماز و انجام مراحل تدفین، خاکسپاری پیکر ریحانه یاسینی ـ دیگر خبرنگار درگذشته در حادثه واژگونی اتوبوس ـ هم با مراسمی مشابه همراه بود.
این مراسم توسط برخی خبرنگاران رسانه ها و همینطور دوربین های شبکه خبر پوشش داده شد.
مراسم یادبود ریحانه یاسینی، یکشنبه (ششم تیر ماه) ساعت ۱۰ بامداد بر سر مزار او انجام می شود. همینطور مراسم یادبود مهشاد کریمی، یکشنبه ساعت پنج پس از ظهر بر سر مزارش برگزار می شود.عصر چهارشنبه، دوم تیر اتوبوس حامل خبرنگارانی که برای تهیه گزارش از وضعیت دریاچه ارومیه عازم آن منطقه شده بودند، در حوالی شهر نقده واژگون شد که چندین مصدوم بر جای گذاشت و «مهشاد کریمی» خبرنگار حوزه محیط زیست ایسنا و «ریحانه یاسینی» خبرنگار ایرنا در این سانحه تلخ، جان خویش را از دست دادند.


_ این گزارش از آغاز برگزاری مراسم بروزرسانی شد.1400/04/04
13:57:00
5.0 / 5
1369
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱