توسعه زیردریایی برای كاوش اعماق اقیانوس ها بعلاوه فیلم

توسعه زیردریایی برای كاوش اعماق اقیانوس ها بعلاوه فیلم

یک استارت آپ آمریکایی بزودی زیردریایی خودران خود به نام ˮآبراهامˮ (Abraham) را برای کاوش به اقیانوس ها خواهد فرستاد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، با وجود حجم وسیعی از اطلاعات باارزش، بخش های زیادی از اقیانوس ها وجود دارند که هنوز کشف نشده اند. روش های کنونی نقشه برداری و جمع آوری داده در مورد اقیانوس ها بخصوص اقیانوس های عمیق حتی با وجود وسایل نقلیه زیردریایی قابل کنترل از راه دور، معمولاً به حضور انسان نیاز دارد و با هزینه بالایی همراه می باشد. همینطور این روش ها طوری طراحی نشده اند که در بلندمدت به عملکرد خود ادامه دهند. استارت آپ "ترادپث" (Terradepth) مستقر در آستین تگزاس با در نظر گرفتن این موضوع، می خواهد در آینده ای نزدیک زیردریایی خودکار خود معروف به "آبراهام" را برای انجام این کار به اقیانوس ها بفرستد.
استارت آپ یاد شده توسط دو عضو سابق "یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا"(Navy SEAL) در تگزاس تاسیس شده است. ایده این شرکت از آغاز کار توسعه یک زیردریایی مستقل بود که بتواند برای ۶۰ روز به صورت مستقیم در دریا فعالیت کند و با اطلاعاتی که جمع آوری می کند دانش افراد از اعماق اقیانوس ها را افزایش دهد. هدف این دو فرد از تاسیس این استارت آپ این بود که شرکتی داشته باشند که در زمینه اکتشاف اقیانوس همانند شرکت اسپیس ایکس در زمینه هوافضا بدرخشد.
نمونه اولیه زیردریایی شرکت ترادپث از نور دیزل (diesel light) استفاده می نماید، اما آنها قصد دارند در مدل نهایی از یک سلول سوختی هیدروژنی استفاده کنند.
نمونه اولیه زیردریایی ترادپث آزمایشات فاز یک خویش را در دریاچه تراویس در تگزاس به پایان رسانده است و در مرحله بعدی هم راهی خلیج مکزیک خواهد شد تا در ماههای آینده در دریا آزمایش شود. در یک بیانیه مطبوعاتی محققان توضیح دادند که آزمایشات مرحله اول به صورت قطعی نشان داده که زیردریایی ما می تواند داده های زیر آب را جمع آوری و پردازش کرده و به صورت خودکار بدون هیچ گونه مداخله انسانی باردیگر مبادرت به کار کند.
این شرکت می خواهد تا در نهایت داده های اساسی جمع آوری شده توسط زیردریایی های خویش را با استفاده از یک سیستم مدیریت داده اقیانوس مبتنی بر ابر در دسترس همگان قرار دهد.
عملیات نقشه برداری از اقیانوس کار آسانی نیست و برای تحقق آن به سرمایه زیادی نیاز است. تابحال این استارت آپ موفق به جمع آوری بودجه ای معادل هشت میلیون دلار شده است و به دنبال شرکای بیشتری برای همکاری است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/03/27
23:32:59
5.0 / 5
1141
تگهای خبر: دانلود , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲