امروز آخرین فرصت ثبت نام وام های دانشجویی

امروز آخرین فرصت ثبت نام وام های دانشجویی

به گزارش راستابلاگ مهلت ثبت نام وام های دانشجویی نیم سال دوم تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی امروز آخر می رسد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دانشجویان متقاضی وام های دانشجویی ۵ گروه تحصیلی، ضروری، دکتری، مسکن، شهریه برای نیم سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰ ۱۳۹۹ تا امروز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ فرصت دارند تا با رفتن به سامانه صندوق رفاه دانشجویان نسبت به ثبت نام وام های دانشجویی اقدام نمایند.
ازاین رو مبلغ وام تحصیلی دانشجویان بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است. همینطور مبلغ وام ضروری برای رویدادهای موارد خاص نظیر تولد فرزند دانشجوی متأهل ۳۰ میلیون ریال، فوت پدر، مادر، همسر یا فرزند دانشجو ۳۰ میلیون ریال دانشجویان حادثه دیده در سوانح و تصادفات تا ۵۰ میلیون ریال، دانشجویان مبتلا به بیماری های خاص و پرهزینه تا ۵۰ میلیون ریال، بیماری خاص و پر هزینه یکی از اعضای خانواده تحت تکفل دانشجو تا ۴۰ میلیون ریال، سایر موارد مشابه به تشخیص رئیس صندوق تا سقف ۵۰ میلیون ریال، تعیین شده است.
دانشجویان دکتری روزانه دانشگاه‌ ا و موسسات آموزش عالی هم هر ماه مبلغ ۷۰۰ هزار تومان وام در چارچوب وام ویژه دکتری دریافت خواهند کرد که این مبلغ هر سه ماه یکبار پرداخت می شود.
ضمن این که مبلغ وام مسکن برای دانشجویان بنا بر شهر محل اسکان مبلغ ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. میزان وام شهریه هم بنا بر مقطع تحصیلی بین یک تا ۵ میلیون تومان متغییر است.
بر این اساس، "وام مسکن متاهلی" در نیمسال دوم تحصیلی هم از راه صندوق رفاه پرداخت خواهد شد. همینطور افزایش یک رویداد به مجموع سقف رویدادهای وام ضروری در هر مقطع در نیمسال جاری به منظور حمایت بیشتر از دانشجویان در وضعیت شیوع بیماری کرونا صورت گرفته است.
همینطور "وام شهریه" به تمام دانشجویان حائز شرایط از سال تحصیلی جدید، فقط از راه صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می شود. همینطور دانشجویانی که قبلاً از خدمات بانک طرف تعهد استفاده نموده اند و درخواست مجدد جهت بهره مندی از خدمات آن بانک را دارند، دانشگاه ها می بایست درخواست این قبیل دانشجویان را طی لیستی جداگانه به صندوق ارسال نمایند. همینطور دانشجویان دانشگاه های آزاد، علمی کاربردی، غیر انتفاعی می توانند به جای وام بانک از وام شهریه صندوق بهره مند شوند
دانشجویان ورودی سالهای تحصیلی گذشته دانشگاه های آزاد اسلامی، علمی کاربردی و مؤسسات غیردولتی – غیرانتفاعی بهره مند از وام شهریه بانک طرف تعهد، در صورت تمایل از سال تحصیلی جدید بعد از عرضه سند تعهد جدید و مدارک و مستندات به اداره رفاه دانشگاه می توانند از وام شهریه صندوق رفاه استفاده کنند.
همینطور دانشجویان زیر پوشش نهادهای حمایتی در اولویت دریافت وام دانشجویی هستند. دانشجویان ورودی سالهای تحصیلی گذشته دانشگاه های آزاد اسلامی، علمی کاربردی و مؤسسات غیردولتی – غیرانتفاعی بهره مند از وام شهریه بانک طرف تعهد، در صورت تمایل از سال تحصیلی جدید بعد از عرضه سند تعهد جدید و مدارک و مستندات به اداره رفاه دانشگاه می توانند از وام شهریه صندوق رفاه استفاده کنند.
منبع:

1400/02/25
20:38:59
5.0 / 5
1004
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه‌
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵