ایتالیا سیلیكون ولی خویش را می سازد

ایتالیا سیلیكون ولی خویش را می سازد

گروهی از شرکتهای فناوری کشاورزی و یک دانشگاه در ایتالیا در شرف توسعه نوآوری های سبز هدفمند در بخش کشاورزی هستند.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از ای او، ایتالیا در حال توسعه سیلیکون ولی خود است. این پروژه که "Agri hub ۵.۰" نام دارد در یک منطقه کشاورزی نزدیک پاویا در ناحیه لمباردی در کشور ایتالیا راه اندازی خواهد شد.
آنها مرکز "Riccagioia" را برای این هدف اختصاص داده اند. مدیریت این کار به گروهی از شرکت ها سپرده می شود که شامل شرکت Almaviva، Bayer Crop Science، GeoSmartCampus، Esri Italia(یک شرکت نرم افزاری) و Olivetti است. دانشکده علوم کشاورزی و غذا و دانشکده علوم محیطی دانشگاه‌ یلان و موسسه مهندسی کشاورزی گالینی هم در این پروژه با آنها همکاری می کنند.
هدف آنها از انجام این کار توسعه و آزمایش آخرین نوآوری های بخش کشاورزی است که اینها شامل حسگرهایی برای آبیاری محلی، هواپیماهای بدون سرنشین کشاورزی، دیجیتالی شدن انبارهای نوشیدنی و محصولات شیمیایی پایدارتر است. هر یک از شرکتهای شریک در این پروژه هم در زمینه های در ارتباط با تخصص خود نوآوری خواهند داشت. این مرکز همینطور بعنوان یک مرکز آموزش نوآوری هم خدمت خواهد نمود.
مرکز Riccagioia در توراتزا کوسته ۵۴ هکتار زمین را پوشش می دهد و دارای ۲۰ هزار متر مربع ساختمان است. توراتزا کوسته شهرستانی با ۱۵۰۰ نفر سکنه است و گندم، ذرت و چغندر قند هم در آنجا کشت می شود. مرکز Riccagioia که به مفهوم "شادی گرانبها" است هم اکنون بعنوان سیلیکون ولی کشاورزی ایتالیا شناخته می شود.
ایتالیا یکی از مهم ترین کشورهای کشاورزی در اتحادیه اروپا است. این کشور تقریباً یک پنجم ارزش افزوده کل کشاورزی اروپا را تولید می کند. یورواستات ارزش افزوده کشاورزی ایتالیا امسال را ۳۲.۲ میلیارد یورو تخمین زده است که این مقدار بیشتر از فرانسه، اسپانیا و آلمان است.1400/02/19
21:13:04
5.0 / 5
1484
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱