رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران در مراسم امضای تفاهم نامه با دانشگاه علمی كاربردی::

به دنبال مهارت آموزی منجر به نوآوری و كارآفرینی هستیم

به دنبال مهارت آموزی منجر به نوآوری و كارآفرینی هستیم

به گزارش راستابلاگ رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اعلان اینکه با این تفاهم نامه شبکه فناوری دو دانشگاه با دیسیپلین های متفاوت به یکدیگر متصل می شوند، اضافه کرد: ما در این تفاهم نامه به دنبال مهارت آموزی منجر به نوآوری و کارآفرینی هستیم. زیرا  وجود مراکز تخصصی کاربردی، از خاصیت های منحصر به فرد دانشگاه جامع علمی کاربردی است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دکتر عباس زارعی هنزکی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه‌ هران در مراسم امضای یادداشت تفاهم همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه جامع علمی و کاربردی با اعلان اینکه این شبکه(شبکه فناوری) منطبق بر اصول و قوانین حاکم بر پارکهای علم و فناوری نسل سوم و چهارم بنا نهاده شده است، اظهار نمود: این شبکه بستری تعاملی و بین رشته ای را در کشور برای ایجاد و توسعه فناوری، نوآوری، بهبود سبک زندگی و اثرگذاری پایدار بر اقتصاد کشور فراهم می آورد.
وی افزود: گسترش مراکز، توسعه جذب واحدها و هسته های فناور، توسعه زیرساختهای فیزیکی، تدوین قوانین و دستورالعملها و زیرساخت ها، شبکه سازی با دانشگاهها صنایع سازمانها و نهادها و اجرای کمپین های تبلیغاتی از شیوه های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برای دستیابی به شبکه فناوری گسترده است.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران دستیابی به اهداف را منوط به تحول پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در جهت ایجاد پارک نسل چهارم دانست و اشاره کرد: دستیابی به آن بوسیله توسعه نواحی نوآوری دانشگاه تهران امکانپذیر است.
دکتر زارعی هدف از انعقاد این قرارداد را ایجاد پلی بین صنایع سنتی و تکنولوژی های جدید برشمرد و اضافه کرد: دنیا در قرن ۲۱ با تغییر زاویه دید و پذیرش دیسیپلین های مشخص رشد خودرا در انقلاب صنعتی چهارم و پنجم تعریف کرده است در دانشگاه تهران هم برنامه ریزی برای ایران انجام شده است که همچون این اید ه ها ایجاد شهر دانش است.
وی ایجاد شبکه فناوری دانشگاه تهران را از پروژه های پیشران پارک علم و فناوری در سال ۱۴۰۰ عنوان نمود و اضافه کرد: ایجاد نواحی نوآوری از دیگر پروژه های پیشران دانشگاه تهران است که در پارک علم و فناوری این نواحی شکل گرفته است.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اعلان اینکه پردیس ابوریحان دانشگاه تهران از اولین پردیس های دانشگاه تهران است که وارد این شبکه می شود، اضافه کرد: در این راستا از ظرفیتهای دانشگاه جامع علمی و کاربردی با ۲۰۷ مرکز نوآوری، بیش از ۴۵۷ رشته تخصصی، ۶۰۱ مرکز نوآوری و بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو با تجربه کار مفید استفاده می شود.
دکتر زارعی با اعلان اینکه در امتداد امضای این تفاهم نامه و در فاز نخست از ظرفیت های نیروی انسانی تکنولوژیسست صنعتگر و کارآفرین بهره برداری می شود، اظهار داشت: ایجاد اشتغال و تامین نیروی انسانی، تاکید بر بومی گزینی، توسعه آموزشهای شایستگی محور و شغل مدار و متناسب با نیازهای مشاغلین و جویندگان کار، پشتیبانی از پژوهشگران مدرسان و دانشجویان و توسعه نوآوری های کارآفرین در میان صنایع خرد کوچک و متوسط از رسالتهای دانشگاه جامع علم کاربردی است که در این تفاهم نامه دنبال می شود.
وی تصریح کرد: از برنامه های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در امتداد این تفاهم نامه انتخاب مراکز علمی برای اجرای برنامه، انتخاب اساتید و مهارت آموزان، برنامه ریزی مهارت آموزی انجام آموزش و ارائه گواهینامه مشترک دانشگاه تهران و دانشگاه جامع علمی و کاربردی به فارغ التحصیلان است.
در حاشیه این مراسم دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز به ایسنا اظهار داشت: دانشگاه تهران دانشگاه جامع و مادر در کشور است که همه رشته های تخصصی در آن آموزش داده می شود دردانشگاه جامع علمی کاربردی هم تنوعی از مراکز علمی، رشته و بنگاههای اقتصادی وجود دارد که از آن جمله ماشین سازی تبریز تا مرکز فرهنگ و هنر است که می توان از ظرفیت دانشی و اجرائی دو طرف بهره برد.
وی اضافه کرد: برگزاری رویدادهای شتاب، دوره های آموزشی کوتاه مدت و میان مدت و برنامه های آموزشی بین سطوح تحصیلی را با همکاری دو طرف قرارداد برگزار می شود.
دکتر امید با اعلان اینکه بااینکه طرف قرارداد دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران است اما از ظرفیتهای کل کشور(۳۱ استان) استفاده می شود، اشاره کرد: در این دانشگاه بیش از ۲۰۰ مرکز نوآوری وجود دارد که هدف از راه اندازی آن ایجاد شرکتهایی برای دانشجویان و دانش آموختگان برای کمک مالی و ایجاد تسهیلات و حمایتها و پشتیبانی های فنی، حقوقی و مالی است تا بدین ترتیب بتوانند ایده های خودرا دنبال و کسب وکار کوچک ایجاد کنند.
به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، تفاهم نامه همکاری در حوزه آموزش نوآوری کارآفرینانه بین دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه تهران امضاء شد. این تفاهم نامه در امتداد کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور بوسیله ارائه خدمات عمومی و تخصصی با ارزش افزوده بالا، آموزش تخصص و مهارت روز دنیا در کسب و کارهای موجود کشور، بالا بردن سطح مهارت دانشجویان و فارغ التحصیلان، جذب سرمایه گذاری و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای داخلی و جهانی به امضا رسید.
اجرای دوره های مشترک برای فارغ التحصیلان و دانشجویان و ارائه مدرک معتبر با لوگوی هر دو طرف تفاهم نامه، همکاری و مشارکت در اجرای پروژه های پژوهشی – فناوری داخلی و بین المللی، اجرای برنامه ها و رویدادهای کارآفرینی و فناوری بصورت مشترک و پشتیبانی از صاحبان ایده و ایجاد کسب و کارهای جدید بصورت مشترک از زمینه های همکاری در حوزه فناوری این دو دانشگاه در تفاهم نامه ذکر شده است.

منبع:

1400/02/19
15:37:40
5.0 / 5
1114
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴