توضیحات نماینده مردم در مجلس درباب هتل صخره ای خرم آباد

توضیحات نماینده مردم در مجلس درباب هتل صخره ای خرم آباد

راستابلاگ: لرستان نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباب هتل صخره ای خرم آباد ارائه داد.


مهرداد ویسکرمی امروز یازدهم اردیبهشت ماه، اظهار نمود: باتوجه به مباحثی که اخیراً در مورد هتل صخره ای خرم آباد مطرح شده، بر خود لازم دانستم سیر کوتاهی از آنچه اتفاق افتاده و وضعیت فعلی این پروژه را بیان کنم تا هم کسانی که واقعاً دلسوز هستند و دغدغه دارند از نگرانی درآمده و هم کسانی که احیاناً غرض های شخصی و سیاسی دارند، تکلیف خودرا در این رابطه بدانند.
وی اشاره کرد: هتل صخره ای چند مرحله دارد؛ در مرحله اول از دهه ۸۰ تا اواسط دهه ۹۰ که سرمایه گذار قبلی کار را انجام نداده و خلع ید شده است.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس اشاره کرد: در مرحله دوم بعد از خلع ید سرمایه گذار قبلی، هتل طبق قانون بصورت مزایده به سرمایه گذار فعلی واگذار شده است، این کار کاملاً قانونی بوده و تا این لحظه هم ایرادی به لحاظ قانونی به واگذاری هتل به سرمایه گذار فعلی وارد نیست.
ویسکرمی افزود: در مرحله سوم، از زمان ورودم به این مسئله برای حل مشکل است، چونکه مردم از بنده بعنوان نماینده خود و مسئولان استان و نماینده های پیشین انتظار داشتند این اسکلتی که صورت زشتی به شهر هم داده بود تعیین تکلیف شود که برآورده نشده بود.
وی بیان کرد: از اسفند ۹۸ که مجلس یازدهم رسماً آغاز به کار نکرده بود، به این مسئله ورود کردم و شهادت می دهم نه کار مخفیانه ای در این رابطه انجام شده که بنده اصلاً اهل این مسائل نبوده و نیستم، نه کار غیرقانونی انجام شده که ما از کسی بترسیم؛ همه مستندات آنچه که انجام شده وجود دارد و در کانال اطلاع رسانی اینجانب بارگذاری شده است.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس با اعلان اینکه هتل صخره ای هم اکنون مقرر است در پارک صخره ای بنا شود، افزود: پارک صخره ای هم اکنون شامل چند قسمت می شود.
ویسکرمی اظهار نمود: ۳۱۴۵ متر آن ساختمان هتل است که تا حد زیادی با ظرفیت ۱۲۰ تخت بنا شده و به سبب اختلافی که سرمایه گذار با مدیران استان داشته، پروژه متوقف شده است که بحثی روی این بخش از زمین هتل نیست.
وی اشاره کرد: ۵۰۰۰ متر که در حال واگذاری به سرمایه گذار است که ۱۲۰۰ متر از این قسمت، اطراف هتل است که به سبب مسائل ایمنی و آتش نشانی و... بوده و ۳۸۰۰ متر جلوی هتل است که محوطه هتل شمرده می شود. در این قسمت قرار نیست ساخت و سازی صورت گیرد بلکه برای محوطه و پارکینگ هتل است.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس اشاره کرد: حدود ۷۰۰۰ متر از پارک صخره ای باقی می ماند که ضلع شمالی پارک بوده و کاربری عمومی داشته و در اختیار راه و شهرسازی است.
ویسکرمی افزود: ۵۰۰۰ متر فوق الذکر طبق ماده ۲۲ قانون تنظیم قسمتی از مقررات مالی دولت واگذار شده است.
وی بیان کرد: بمنظور توسعه هتل ها و اقامتگاه ها و سایر تأسیسات گردشگری، ارگان های دولتی باید اقداماتی را انجام دهند.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس افزود: با تقاضای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، سازمان ملی زمین و مسکن موظف است اراضی مورد نیاز را به قیمت کارشناسی بصورت اجاره به شرط تملیک پنج ساله در اختیار سرمایه گذار قرار دهد که دقیقاً این اتفاق در مورد هتل صخره ای انجام شده و سه نفر کارشناس دادگستری، از جانب راه و شهرسازی بدون دخالت سرمایه گذار، زمین فوق را قیمت گذاری کردند.
ویسکرمی اظهار نمود: اگر طی پنج سال سرمایه گذار کار نکند، زمین پس گرفته می شود و تا جایی که اطلاع دارم مقرر است قسط اول از جانب سرمایه گذار پرداخت گردد.
وی اشاره کرد: سازمان جنگلها و مراتع موظف است زمین مورد نیاز برای گردشگری را به قیمت منطقه ای در اختیار سرمایه گذار قرار دهد.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس اشاره کرد: تغییر اراضی کاربری طبق ماده ۵ شورای عالی شهرسازی و معماری بصورت فوق العاده مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.
وی با اشاره به برخی شبهات همچون تغییر کاربری زمین یا قیمت آن، اضافه کرد: اگر سرمایه گذار کار نکند یا قصد تغییر کاربری داشته باشد، زمین از وی گرفته می شود.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس افزود: کاربری این زمین گردشگری بوده و کاربری آن با زمینهای مسکونی فرق دارد و قیمت آن هم توسط کارشناسان رسمی دادگستری مشخص شده است.
ویسکرمی بیان کرد: عوارض ناشی از تغییر کاربری و فروش تراکم به اقساط ۵ تا ۱۰ ساله بعد از شروع بهره برداری به شهرداری پرداخت می شود.
وی افزود: بنابراین، محکم کاری به اندازه کافی در این واگذاری صورت گرفته و مقید به نظارت بر این کار بودم که کار خلاف قانونی انجام نشود و حقی از مردم ضایع نشود. نه تصرف غیرقانونی شده، نه مخفی کاری شده، نه کار زیرزمینی انجام شده و نه مسئولی تبانی کرده است و هیچ کس به اندازه من در جریان جزییات کار نبوده و کار پاک و تمیز و شفافی انجام شده که جای شک و شبهه در آن نیست.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس با اعلان اینکه ما به مردم تعهد دادیم که پاک دست، صادق و شفاف باشیم، عنوان کرد: می ماند راه دسترسی هتل که بعد از اثبات حسن نیت سرمایه گذار و پیشرفت قابل توجه، بایستی توسط راه و شهرسازی بر طبق قانون و کارشناسی، در اختیار هتل قرار گیرد.
ویسکرمی همچین اظهار نمود: خبرهای خوبی هم در مورد داروخانه هلال احمر استان رسیده و بحث منطقه ویژه پارسیلون هم در راه خوبی قرار گرفته که به محض حصول نتیجه، بصورت شفاف به اطلاع مردم خواهم رساند.
منبع:

1400/02/13
10:44:59
5.0 / 5
1409
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵