حضور 12 دانشگاه ایرانی در فهرست مؤسسات برتر رتبه بندی رار

حضور 12 دانشگاه ایرانی در فهرست مؤسسات برتر رتبه بندی رار

راستابلاگ: بر پایه گزارش «آژانس رتبه بندی رار»(RUR) در سال ۲۰۲۱ میلادی، ۱۲ مؤسسه ایرانی در سیاهه مؤسسه های برتر جای گرفته اند.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دانشگاه‌ لوم پزشکی تهران با رتبه ۱۶۱ جهانی، در این سیاهه در جایگاه نخست ملی است. این مؤسسه ایرانی در دسته لیگ طلایی نظام رتبه بندی دانشگاهی «راوند» خوشه بندی شده است.
اولین هدف این نظام رتبه بندی، سنجش عملکرد مؤسسه های برتر جهان بر پایه چهار حوزه کلیدی (آموزش، پژوهش، تنوع جهانی و پایداری مالی) است. افزون بر این، مدیران دانشگاه می توانند وضعیت خویش را تحلیل و ارزیابی کنند و دانشجویان هم مؤسسه هدف خویش را برای ادامه تحصیل آسان تر برگزینند. در جدول یک، امتیاز کل به همراه رتبه های ملی و جهانی مؤسسه های برتر ایرانی و در جدول دو، رتبه و امتیاز آنها در سنجه های متعدد در این نظام رتبه بندی آمده اند.

بنابر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، بر پایه گزارش سال ۲۰۲۱ میلادی رتبه بندی «راوند»، Harvard University پیشگام جهان است و California Institute of Technology (Caltech)، Stanford University، Imperial College London، Karolinska Institute، Massachusetts Institute of Technology (MIT)، University of Oxford، ETH Zurich (Swiss Federal Institute of Technology)، University of Cambridge، Columbia University در جایگاه دوم تا دهم هستند.
پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) با ساخت و بروزرسانی ابزارهایی حرفه ای برای ارزیابی و سنجش علم، فناوری و نوآوری کشور می کوشد تا در زمینه هایی در پیوند با مأموریت هایش به سیاست گذاران برای برنامه ریزی های درست و کارآمد یاری رساند. گزارش پیش رو از انتشارات سامانه جایگاه علم، فناوری و نوآوری ایران در جهان (نما) که به پایش و گزارشِ پیرامونِ ۹۰ شاخص متعدد از ۵۵ نهاد جهانی در حوزه های علم، فناوری و نوآوری می پردازد، در نشانی NEMA.IRANDOC.AC.IR در دسترس همگان است.
منبع:

1400/02/12
22:56:57
5.0 / 5
970
تگهای خبر: دانشگاه‌ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲