این ربات خودران زباله های هسته ای زیر آب را تمیز می كند

این ربات خودران زباله های هسته ای زیر آب را تمیز می كند

یک ربات خودران موسوم به ˮA212ˮ قادر می باشد زباله های هسته ای زیر آب را جمع آوری کند و نیاز به اعزام انسان به محیط های خطرناک اینچنینی را برطرف سازد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، ربات های خودران امروزی در همه چیز از جنگ گرفته تا چیدن میوه ها به انسان ها کمک می کنند. حالا یک ربات خودران جدید تولید شده است که یک هدف بسیار مفید دارد و آن، تمیز کردن زباله های هسته ای در زیر آب است.
این ربات موسوم به "A2I2" نتیجه همکاری گسترده در انگلیس به رهبری شرکت "Rovco" با همکاری مرکز ملی اقیانوس شناسی(NOC)، دانشگاه‌ نچستر و چند نهاد دیگر است.
ربات "A212" توانایی های خودرا در محیط های خطرناک در مخزن 1.2 میلیون لیتری "فورث"(Forth) در مری پورت به نمایش گذاشت.
"گری کراس" مهندس ارشد رباتیک در "Rovco" اظهار داشت: همه چالش این پروژه خاص حذف انسان از محیط های خطرناک بود. یکی از موارد مهم، افزایش فاصله بین اپراتورها و محیطی است که آنها در آن کار می کنند و ساده ترین راه برای این کار ساختن یک وسیله نقلیه قابل کنترل و هدایت ازراه دور است.
ربات "A212" از یک سیستم معروف به "SubSlam" استفاده می نماید تا تصاویر سه بعدی را از مواد درون حوضچه به صورت زنده پخش کند. اپراتورها بدین واسطه می توانند سریع تصمیم بگیرند که با این مواد چه کنند.
این ربات خصوصاً در شرایطی که مواد هسته ای در معرض خطر برخورد با یکدیگر قرار می گیرند، مفید واقع می شود.
این پروژه با چالش های مختلفی همراه بود. با افزایش فاصله بین اپراتور و ربات، تأخیر در برقراری ارتباط نیز افزایش می یابد و کارکردن را بسیار دشوار می کند. "کراس" در این رابطه می گوید: بدین سبب فناوری هایی نظیر سیستم درک پیشرفته و قابلیت های نقشه برداری ما را قادر می سازد تا از فناوری خودکار برای تامین سیستم های مناسب برای اپراتورهایی که هنوز هم می توانند به روشی ایمن درون حوضچه کنترل داشته باشند، استفاده نمائیم.
ربات "A212" همین طور مجهز به سیستم های جلوگیری از برخورد برای مقابله با برخورد با هر آنچه که سر راهش قرار می گیرد، است.
سازندگان می گویند اگر همه چیز خوب جلو برود، ممکنست روزی این ربات بتواند همه اپراتورهای انسانی را از محیط های هسته ای خطرناک خارج کند.1400/01/10
00:34:52
5.0 / 5
1086
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱