امیدواری برای روشن نگه داشتن، چراغ سینما

امیدواری برای روشن نگه داشتن، چراغ سینما

به گزارش راستابلاگ کارگردان فیلم «اینجا هم باران می بارد» با انتقاد از نحوه پخش تیزرهای تلویزیونی اظهار داشت: انتظار برگشت سرمایه را در اکران نداریم اما به روشن نگه داشتن چراغ سینما امیدواریم.


نادر طریقت که سال ۹۷ فیلم «اینجا هم باران می بارد» را ساخته و از چند روز قبل آنرا روانه اکران عمومی کرده است، در گفت وگویی با ایسنا درباره تصمیم به اکران در مقطع فعلی بیان نمود: درست است که شرایط برای اکران فیلمها در سینما خوب نیست ولی با این وجود ما نمی توانستیم اجازه دهیم سالن های سینما همچنان خاموش بمانند. ما اساسا از اکران در این زمان ضرر می نماییم و کاملاً آگاه هستم که سرمایه خرج شده هم برنمی گردد، اما احساس کردم در این شرایط باید پیش قراول باشیم، حرکت رو به جلو داشته باشیم و تا جایی که می توانیم کمک نماییم چون شاید رفتن به سینما و باز بودن سینماها تفریحی برای مردم ایجاد نماید.
او اضافه کرد: در شرایط فعلی مردم علیرغم مشکلات زیاد لذت و تفریحی در زندگی ندارند و باآنکه فیلم من هم شاد نیست اما شاید همین اکران ها کمک نماید که چراغ سینما روشن باشد.
وی افزود: علاوه بر تمام این ها از سوی دیگر این مساله هم وجود داشت که بیشتر از یک سال و نیم است فیلم من ساخته شده و اگر بخواهد باز هم در نوبت اکران قرار بگیرد، مشخص نیست چه زمانی فرصت فراهم گردد چون با این وضع بعید است تا یکی دو سال دیگر کرونا تمام شود ازاین رو به این نتیجه رسیدم که بهتر است فیلم را هم اکنون اکران نماییم و امیدواریم و منتظر که ببینم چه می شود.
طریقت اضافه کرد: پس از جشنواره امیدواری هایی برای رونق سینماها به وجود آمد و ما هم بر همین مبنا از هفته پیش اکران را شروع کردیم البته بعضی سینماها آماده نبودند و کم کم تعداد سالن های ما رو به افزایش است.
این کارگردان ضمن اشاره به تبلیغات تلویزیونی و شهری که می تواند مردم را به باز بودن سینماها و معرفی فیلمها آگاه کند، اظهار داشت: برای پخش تیزر فیلم در تلویزیون گفتند یک کردیت ۵ میلیاردی به ما می دهند که نمی دانم یعنی چه، چون تیزر ما را در دو روز پشت هم پخش کردند که خود من بعنوان کارگردان ندیدم و اصلا نمی دانم در چه ساعت هایی بود اما از آنجائیکه گویا کسی هم ندیده به نظر نمی آید تر ساعتهای پرمخاطب بوده باشد.
وی اظهار داشت: نکته جالب تر اینجاست که متوجه شدم کل زمان پخش تیزر ۳۰ ثانیه ای ما همان دو روز بوده و دیگر تمام شده، این در شرایطی است که ما در این شرایط پولی برای پخش تیزر تلویزیونی نداریم. از طرفی شهرداری هم حمایتی نکرده و حتی یک پوستر از این فیلم در خیابان نصب نیست، بنابراین امید ما فقط به همان دنیای مجازی است که خیلی ها هم از آن بد می گویند و فعلاً همین فضا در کنار مطبوعات به ما کمک می نماید چون تبلیغی برای فیلم نداریم.
طریقت درباره داستان فیلم و حضور جمشید مشایخی هم اظهار داشت: این فیلم درباره یک خانواده چهار نفره با مسائل مختلف است که تقریباً بخش زیادی از جامعه ما هم با همین شرایط روبرو هستند. فیلم نگاهی ضد جنگ دارد و بجز این ها به شکلی ادای احترام و توجه من هم به معرفت هنرمندان پیشکسوت بوده که نماینده آنها در فیلم من آقای جمشید مشایخی بودند.
وی خاطرنشان کرد که اینجا هم باران می بارد آخرین فیلم سینمایی جمشید مشایخی بود و حدود ۲۵ روز پس از بازی در این فیلم دار فانی را وداع گفت.
منبع:

1399/12/02
09:45:19
0.0 / 5
1433
تگهای خبر: اكران , جشنواره , زندگی , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴