كتاب منهج مناظرات الانبیاء و الامام الصادق(ع) به زبان عربی منتشر گردید

كتاب منهج مناظرات الانبیاء و الامام الصادق(ع) به زبان عربی منتشر گردید

به گزارش راستابلاگ کتاب «منهج مناظرات الانبیاء و الامام الصادق(ع)» تألیف سیده فاطمه حسینی میرصفی به همت مؤسسه بین المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، منتشر گردید.


به گزارش راستابلاگ به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کتاب «منهج مناظرات الانبیاء و الامام الصادق(ع)» به قلم سیده فاطمه حسینی میرصفی به زبان عربی به همت مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی، به زیور طبع آراسته و روانه بازار نشر کشور شد.
این اثر پرارزش درصدد تبیین و توصیف خصوصیت های روش های کارآمد و اثر بخش انبیاء الهی و ائمه اطهار در ابلاغ رسالت و پاسخگویی به شبهات و سؤال افکنی های منکرین و خداناباوران و به شایستگی بیان می دارد، انبیای الهی و ائمه معصومین(ع) که ادامه دهندگان رسالت عظیم هدایت هستند، در طول زندگانی افتخار آمیز خود به منظور دعوت الی الله و سوق دادن انسانها به صفات و رفتارهای نیکو، شیوه های متنوعی را به کار گرفته اند که در جای خود تاثیر بسزایی بر شخصیت و رفتار انسانها داشته است.
تبلیغ به شیوه های مختلفی انجام می پذیرد که بر مبنای آیه ۱۲۵ سوره نحل، «جدال أحسن» و «مناظرات برهانی به دور از مغالطه» یکی از انواع آن است.
به بیان مؤلف، این کتاب وجیزه ای به بارنشسته است که با «بضاعتی مزجاة» مناهج و روش های «مناظرات» انبیای الهی را در قرآن کریم و پیشوای «گفتمان شناسی» امام صادق(ع) را که در گوهر ناب حقیقت یابی سرآمد بودند، بررسی نموده است؛ چون که فراگیری و آشنایی با سیره انبیا و امامان معصوم(ع) و نیز، نحوه برخورد ایشان با گروه های مختلف فکری و اعتقادی در جامعه، به منظور اجرای شیوه های رفتاری آنان در عصر حاضر، لازم و ضروریست.
گفتنی است؛ اثر حاضر از راه درگاه های معتبر فروش الکترونیکی کتاب در فضای مجازی جهت بهره مندی علاقمندان در دسترس خواهد بود.
منبع:

1399/10/22
15:19:34
0.0 / 5
1041
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲