وبینار مدافعان سلامت برگزار گردید

وبینار مدافعان سلامت برگزار گردید

به گزارش راستابلاگ وبینار ویژه پرستاران تقریبی با عنوان «مدافعان سلامت» به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار به همت معاونت امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار گردید.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، وبینار «مدافعان سلامت» به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار به همت معاونت امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و با سخنرانی ۱۴ تن از بانوان فعال تقریبی در حوزه پزشکی و پرستاری در فضای مجازی برگزار گردید.

شرکت کنندگان در این وبینار ضمن تبریک ولادت بزرگ پرستار کربلا، حضرت زینب(س) و روز پرستار، به بیان فضائلی از حضرت زینب(س) پرداخته و نکاتی در زمینه خصوصیت های پرستاران و میزان تلاش آنان در عرصه پرستاری پرداختند.

آنان تاکید کردند که پرستار یک کمک دهنده، یاری دهنده و چاره جو برای بیمار است که با استفاده از خصوصیت های وجودی و روحی بیمار به او کمک می نماید تا چالش های زندگی خویش را حل کرده و به سلامتی برسد.

سخنرانان همینطور تاکید کردند که یک پرستار در ابتدا باید به چهار مساله شناخت کافی داشته باشد و آن عبارت است از: خود انسان، محیط انسان، مفهوم سلامت و مفهوم پرستاری، بنابراین پرستار با شناختن این چهار مورد می تواند به نحو مطلوب وظیفه پرستاری خویش را ایفا کند.

در این وبینار همینطور عنوان شد که در پرستاری مدرن تنها توجه به جنبه فیزیولوژیک جسم انسان نباید توجه گردد بلکه باید به همه ابعاد وجودی انسان اهمیت داد و این مبین آن است که همه ابعاد انسان با یکدیگر در ارتباط هستند و بعد معنوی مهم تر از بعد جسمانی است که باید مورد توجه پرستاران قرار گیرد. بنابراین ارتباط پرستار با بیمار یک ارتباط التیام دهنده و مبتنی بر صداقت، احترام و تواضع است و باعث امید آفرینی، احساس امنیت و آرامش در درون بیمار می شود.

در وبینار مدافعان سلامت، عفت شریعتی؛ نماینده مجلس شورای اسلامی، مرضیه وحید دستجردی؛ پزشک متخصص و وزیر اسبق بهداشت، اکرم السادات حسینی؛ استاد دانشگاه‌ لوم پزشکی تهران، نغمه رزاقی؛ استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد، رقیه تقی نژاد؛ پرستار بیمارستان طالقانی ارومیه، زهرا خادمی؛ همسر جانباز از جزیره خارک، زهرا نادرخانی؛ پرستار بیمارستان شریعتی مشهد، فاطمه سادات سلیمی طباطبایی؛ پرستار بیمارستان شهید محمدی بندرعباس، سوسن قادرپور؛ از اعضای کادر درمان بیمارستان نبی اکرم(ص) خنج، سیده فاطمه فاضلی؛ فعال فرهنگی از بیرجند، فرشته نوبخت؛ سرپرستار بیمارستان شهید محمدی بندرعباس، اقدس دهمیری؛ سرپرستار بیمارستان خاتم ایرانشهر، شهین رنجبر؛ سرپرستار بیمارستان سجادیه تربت جام و میترا حنفی؛ پرستار بیمارستان خاتم الانبیاء گنبد کاووس، به سخنرانی پرداختند.
منبع:

1399/10/01
18:35:50
5.0 / 5
791
تگهای خبر: دانشگاه‌ , زندگی , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳