قسمتی از اثر هنری بنكسی ناپدید شد

قسمتی از اثر هنری بنكسی ناپدید شد

راستابلاگ: دوچرخه ای كه در نزدیكی اثر جدید «بنكسی» هنرمند گرافیتی كار مشهور قرار داشت ناپدید شده و حالا تازه ترین اثر این هنرمند ناقص شده است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، دوچرخه‎ ای با یک چرخ که در کنار نقاشی دیواری جدید «بنکسی» در شهر «ناتینگهام» واقع در انگلستان قرار داشت، حالا ناپدید شده است.
نقاشی دیواری جدید «بنکسی» دخترکی را در حال بازی با یک لاستیک دوچرخه در کنار یک دوچرخه واقعی که فقط یک لاستیک داشت، نشان می داد.
«بنکسی» که همیشه با انتشار تصویری از تازه ترین آثارش در اینستاگرام اصالت آثارش را تایید می کند، مدتی بعد از خلق این اثر هنری تصویری از آنرا در صفحه شخصی خود منتشر نموده بود.
بعد از تایید اصالت این اثر، این نقاشی دیواری بازدیدکنندگانی هم داشت.
یکی از همین بازدیدکنندگان که یک معلم دبستان است روز گذشته متوجه ناپدید شدن این دوچرخه شده بود.
کمی بعد از تایید اصالت این اثر، شورای شهر «ناتینگهام» برای جلوگیری از لطمه های احتمالی از صفحه شفاف پلاستیکی بعنوان پوششی برای نقاشی دیواری استفاده کردند، اما با این وجود وندال ها دو بار با بهره گیری از اسپری رنگ این اثر را هدف قرار دادند.
در زمان رونمایی اولیه از این اثر، بعضی از شهروندان این شهر معتقد بودند این اثر اشاره ای به کارخانه دوچرخه سازی مشهور این شهر است.
یکی از شهروندان این شهر معتقد می باشد سرقت این دوچرخه نه فقط بی احترامی به هنرمند اثر بلکه بی احترامی به تمام شهروندان شهر است.
«بنکسی» هنرمند گرافیتی کار مشهوری است که با نقاشی های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این وجود هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تا حالا بارها نقاشی های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت های چشم گیر فروخته شده است.
منبع:

1399/09/03
22:48:20
5.0 / 5
1324
تگهای خبر: رونمایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳