استارتاپ روسی تبلیغات را به فضا می برد!

استارتاپ روسی تبلیغات را به فضا می برد!

به گزارش راستابلاگ یك شركت استارتاپ روسی موسوم به ˮاستارت راكتˮ(StartRocket) می خواهد تا سال 2021 تبلیغات شركت های تجاری را از فضا به نمایش بگذارد.به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، یك استارتاپ واقع در روسیه در حال كوشش برای انجام تبلیغات در فضا با یك صفحه نمایش مستقر در مدار زمین است.

برخی می گویند تبلیغات فضایی اجتناب ناپذیر است، اما دیگران با این ایده همراه نیستند.

شركت استارتاپی "استارت راكت" روسیه در حال برنامه ریزی برای انجام تبلیغات در فضا است. این شركت تازه تاسیس در حال تولید یك رسانه است كه می تواند با تولید بیلبوردهای تبلیغاتی در فضا، تمام مردم دنیا را مخاطب قرار دهد.

این بیلبورد می تواند با مجموعه ای از ماهواره های كوچك در ارتفاع 400 تا 500 كیلومتری زمین كه هر كدام دارای یك بازتابنده 30 فوتی هستند، ساخته شود.

بدین ترتیب وقتی كه نور خورشید به بازتابنده های این ماهواره ها برسد، مردم روی زمین می توانند لوگویی را كه در آسمان می درخشد، ببینند.

اگر چه كه این تبلیغات تنها در شب قابل مشاهده هستند، اما حدودا از همه قسمت های زمین دیده می شوند.

این شركت هم اكنون نمونه های اولیه را توسعه داده است و به دنبال انجام پرواز آزمایشی خود تا ژانویه سال 2021 است.

به گفته این شركت، صفحه نمایش مداری تنها برای تبلیغات نیست، بلكه می تواند برای نمایش پیام هایی برای سرگرمی در رویدادهای جهانی استفاده شود، اطلاعات ضروری را برای عموم به نمایش درآورد و بخصوص هنگامی كه تلفن ها كار نمی كنند، اطلاعات اضطراری را در شرایط اضطراری نمایش دهد.

اگرچه كسانی هستند كه می گویند اجرایی شدن چنین پروژه ای اجتناب ناپذیر است، اما همه با این ایده موافق نیستند. سوال مخالفان این است كه چه نیازی به چنین چیزی وجود دارد در حالیكه به نظر می آید كارایی مهمی ندارند و تنها به زباله های فضایی می افزایند و احتمال برخورد با تاسیسات مهم فضایی در مدار زمین افزوده می شود.

وزارت دفاع ایالات متحده هم اكنون حدود 500 هزار زباله فضایی را در مدار زمین، از دستكش های فضانوردان گرفته تا قسمت های مختلف ماهواره های مستعمل و موشك ها ردیابی می كند.
1397/10/29
15:12:22
5.0 / 5
5044
تگهای خبر: شركت , ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵