دیدار رایزن فرهنگی كشورمان با عباس مرتضی وزیر فرهنگ لبنان

دیدار رایزن فرهنگی كشورمان با عباس مرتضی وزیر فرهنگ لبنان

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با وزیر فرهنگ و كشاورزی لبنان دیدار و گفتگو كرد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در لبنان، در این دیدار، عباس مرتضی - وزیر فرهنگ لبنان - بر تقویت هرچه بیشتر روابط فرهنگی میان دو کشور و تاکید بر مشترکات تاکید کرد.
مرتضی همینطور با عنایت به معرفی نخست وزیر و تشکیل دولت جدید، اظهار داشت از این که در دوران تصدی این سمت توانسته برخی فعالیتهای مشترک را با رایزن فرهنگی به انجام برساند، اظهار خرسندی کرده، اضافه کرد: تمایل داشتم در دوران تصدی وزارت فرهنگ توسط این جانب، روابط فرهنگی دو کشور بیشتر از گذشته تقویت و بر فعالیت ها افزوده شود. اما بحران اقتصادی و اپیدمی کرونا متاسفانه توقفی ولو اندک ایجاد کرد.
همینطور دو طرف در باره ادامه فعالیتهای فرهنگی و هنری و هم اجرای کار مشترک دو ارکستر ایران و لبنان به مناسبت حادثه انفجار بیروت به توافق رسیدند. سپس عباس خامه یار - رایزن فرهنگی کشورمان - گزارشی از برگزاری نشست های ویبناری در این مدت ارائه کرده، از تلاشهای عباس مرتضی در همکاری مثبت با رایزنی تشکرکرد و از ایشان برای حضور در مراسم تجلیل از دکتر علی زیتون که در جشنواره فارابی موفق به دریافت جایزه از رئیس جمهور کشورمان شده است، و در شهرستان «بدنایل» برگزار گردد حضور یابد.
منبع:

1399/06/27
01:07:22
5.0 / 5
1635
تگهای خبر: جشنواره , فرهنگ , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱