افزایش 50 درصدی حق الزحمه دستیاران پزشكی و دكترای PHD

افزایش 50 درصدی حق الزحمه دستیاران پزشكی و دكترای PHD

به گزارش راستابلاگ سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت از افزایش 50 درصدی حق الزحمه دستیاران پزشكی و دكترای PHD با دستور وزیر بهداشت آگاهی داد و اظهار داشت: این افزایش حق الزحمه از مهر ماه امسال اجرا می شود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری درباره حقوق دستیاران پزشکی و دکترای PHD اظهار داشت: باتوجه به انعکاس مشکلات دستیاران پزشکی و همکاری و همراهی آنها با نظام سلامت در دوران مبارزه با ویروس کرونا، وزیر بهداشت دستور داد که حق الزحمه دستیاران پزشکی و دکترای PHD تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کند.
وی بیان کرد: این افزایش حق الزحمه از مهر ماه ۹۹ اجرایی می شود و امیدواریم قسمتی از مشکلات دستیاران پزشکی و دکترای PHD برطرف شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت اظهار نمود: همین طور مشکلاتی که در زمینه محل استراحت دستیاران پزشکی در مراکز آموزشی و درمانی وجود دارد با وزیر بهداشت مطرح شده و مقرر است وضعیت همه محل های استراحت دستیاران پزشکی در مراکز آموزشی و درمانی سراسر کشور بررسی شده و اقداماتی برای تجهیز و بهسازی صورت گیرد.
لاری اظهار داشت: همراهی و همکاری دستیاران پزشکی و اینترن ها در طول دوران مبارزه با ویروس کرونا و ارائه خدمات به بیماران ستودنی بوده و جای تشکر و قدردانی فراوانی دارد.
به گزارش وبدا، سخنگوی وزارت بهداشت در آخر اشاره کرد: مشکلات و حتی مسائل مربوط به بیمه درمانی دستیاران پزشکی و خانواده آنها نیز به صورت مستمر در حال پیگیری و بررسی است. خرداد ماه امسال در همین راستا تفاهم نامه ای بین معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت نیز منعقد شده که برمبنای آن تفاهم نامه، دستیاران پزشکی، دکترای PHD و خانواده آنها تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.
منبع:

1399/06/12
08:35:11
5.0 / 5
1502
تگهای خبر: خدمات , سازمان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲