وزیر علوم در نشست وزرای آموزش عضو كمیته ویژه كووید۱۹یونسكو تاكید كرد

آمادگی ایران برای اشتراك تجارب و یافته های علمی و تحقیقاتی با سایر كشورها

آمادگی ایران برای اشتراك تجارب و یافته های علمی و تحقیقاتی با سایر كشورها

راستابلاگ: وزیر علوم بعنوان عضو كمیته ویژه یونسكو با موضوع كووید-19 با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های مناسب علمی و تحقیقاتی كشور، آمادگی ایران را برای اشتراك تجارب و یافته های علمی و تحقیقاتی با سایر كشورهای جهان اعلام نمود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دكتر منصور غلامی در اولین نشست ویدئو كنفرانس (وبینار) وزیران آموزش و علوم عضو كمیته ویژه كووید۱۹ سازمان یونسكو كه با همكاری سازمان بهداشت جهانی برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: بحران های بین المللی نیازمند اتخاذ راه كارها و اشتراك و شبكه سازی تصمیم ها، تجارب و اقدامات بین المللی از طرف كشورهای مختلف جهان است.
وزیر علوم با اشاره به اهمیت به كارگیری روش های جایگزین آموزشی همچون آموزش مجازی و ازراه دور، شعار اصلی نظام آموزش ایران را در شرایط بحرانی فعلی "آموزش ایمن، همراه با امید آفرینی و ارائه كمك بدون ایجاد ترس" عنوان نمود.
وی وضعیت شیوع و كنترل ویروس كرونا و امكانات درمانی و بهداشتی و رایگان ایران را مناسب دانست و آمارهای موجود مبتلایان و بهبود یافتگان را نشانگر توان بالای سیستم درمان و بهداشت كشور در مدیریت و كنترل چالش ویروس كرونا بیان كرد.
به گزارش اداره كل روابط عمومی وزارت علوم، دكتر غلامی، تولید ملزومات بهداشتی همچون ماسك و محصولات ضدعفونی كننده توسط بعضی از پارك های علم و فناوری، تعطیلی دانشگاه‌ ا و مراكز آموزشی و تحقیقاتی كشور از بدو شیوع ویروس در كشور و جایگزین كردن شیوه های نوین آموزش های مجازی و راه دور برای دانش آموزان و دانشجویان، ایجاد یك مدل و شبكه آموزشی سه وجهی بین فراگیران، مدرسان و خانواده ها و اهمیت خانواده در تداوم روند آموزش در محیط خانه و ماموریت یافتن موسسات تحقیقاتی كشور خصوصاً پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیك و زیست فناوری در تمركز بیشتر تحقیقاتی بر روی كووید ۱۹ و تسریع در روند تحقیقات انجام شده و حصول نتایج تشخیصی و درمانی مناسب و عاجل را بعضی از اقدامات به عمل آمده در امتداد مدیریت و كنترل شیوع ویروس كرونا برشمرد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با قدردانی از سازمان یونسكو و همین طور همكاری سازمان بهداشت جهانی، شیوع ویروس كرونا را یك بحران جهانی دانست و اظهار داشت: تاثیرات منفی آموزش اجتماعی و اقتصادی آن دامن گیر خیلی از كشورهای جهان خواهد بود.

منبع:

1399/01/05
23:38:53
5.0 / 5
3090
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴